خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ ربيع الثاني ١٤٤١ Friday, December 13, 2019
کد خبر: 950160
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۷:۵۴
بی بی سی تلویحا هواپیماهای مسافربری ایران را تهدید کرد!
بی بی سی در مطلبی با عنوان «ناامنی تنگه هرمز؛ برگ برنده یا قرعه مرگبار؟» تاریخچه درگیری های خلیج فارس در زمان جنگ تحمیلی را مرور می کند اما نکته جالب توجه نوع روایت این سایت انگلیسی از حادثه پرواز 655 سال 67 می باشد.
بی بی سی بی بی سی تلویحا هواپیماهای مسافربری ایران را تهدید کرد!
به این مطلب امتیاز دهید
83.3% 16.7% بازدید

به گزارش جام نیوز، بنگاه خبر پراکنی بریتانیا در گزارشی از درگیری های خلیج فارس طی 4  دهه گذشته، مدعی شد که در صورت بستن تنگه هرمز توسط ایران، خلیج فارس بار دیگر ناآرام خواهد شد و امکان دارد که دوباره پروازهای مسافربری ایران هدف حمله قرار گیرند و شهروندان ایرانی جان خود را از دست دهند!

 

بی بی سی در مطلبی با عنوان «ناامنی تنگه هرمز؛ برگ برنده یا قرعه مرگبار؟» تاریخچه درگیری های خلیج فارس در زمان جنگ تحمیلی را مرور می کند اما نکته جالب توجه نوع روایت این سایت انگلیسی از حادثه پرواز 655 سال 67 می باشد.

 

بی بی سی در خصوص حادثه حمله به هواپیمای مسافربری ایران ایر توسط آمریکا که منجر به شهادت 290 سرنشین این پرواز شده بود، نوشت: «290 شهروند ایرانی قربانی این حمله بودند که تصاویر تکان‌دهنده پیکرهای شناورشان روی آب‌های خلیج فارس در ذهن ایرانیان بسیاری حک شده است. ایران این حمله را عامدانه دانست و در فاصله کوتاهی قطع‌نامه آتش بس جنگ با عراق را پذیرفت. آمریکا اعلام کرد فرمانده ناو به اشتباه این حمله را انجام داده است تصاویر ضبط شده از روی اتاق فرماندهی این ناو بهت و حیرت خدمه اتاق فرماندهی را نشان می دهد که از هدف گرفتن هواپیمای مسافربری ایران شوکه شده‌اند.»

 

 

بی بی سی در حالی از بهت اتاق فرماندهی ناو آمریکایی سخن می گوید که نه تنها هیچ کدام از خدمه ناو وینسنس محکوم نشدند بلکه چندی پس از این حادثه دولت ایالات متحده به فرمانده این ناو جنگی مدال شجاعت می دهد!

 

اما بی بی سی فارسی این حادثه را به عنوان نمونه ای از ناامنی در خلیج فارس دانسته و تلویحا مدعی می شود که اگر دوباره منطقه خلیج فارس گرفتار ناامنی شود امکان هدف قرار گرفتن هواپیماهای مسافربری هم وجود دارد! این سایت در گزارش خود می نوید: « ایران به توانایی عملیاتی قایق های تندروی سپاه خود می بالد و بارها گفته ابایی از دفاع منافع خود در خلیج فارس ندارد. اما آیا در تهران کسی هزینه سنگین پر تنش شدن آبهای خلیج فارس را به یاد نمی‌آورد؟ در روزهایی که شاگردان مدارس هر روز فریاد "خلیج فارس ایران، محل دفن ریگان" سر می‌دادند شهروندان ایران بودند که جان خود را در آبهای خلیج فارس از دست می‌دادند.»

 

این در حالی است که در هیچ جنگی مردم بی گناه هواپیماهای مسافربری هدف قرار نمی گیرند و این کار تنها از پس خوی وحشیانه و حیوان صفت آمریکایی بر می آید اما رسانه وابسته به دولت انگلیس به جای تقبیح این عمل ناجوانمردانه، علاوه بر عادی جلوه دادن اقدام سال 67، احتمال هدف قرارگیری سایر هواپیماهای مسافربری را نیز مطرح می کند!

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top