خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٤ جمادى الثانية ١٤٤١ Wednesday, February 19, 2020
کد خبر: 950197
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۰۸:۰۰
اظهارات جنجالی فرماندار گرگان درباره شهردار سابق
اظهارات جنجالی فرماندار گرگان نسبت به عملکرد شهردار سابق این شهر باعث واکنش متفاوت اعضای شورای شهر و شهروندان در صحن شورا و فضای مجازی شد.
صفوی  اظهارات جنجالی فرماندار گرگان درباره شهردار سابق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز،  اظهاراتی از سیدابوالقاسم صفوی فرماندار گرگان در مصاحبه با یکی از رسانه‌های رسمی منتشر شد که وی در این گفت‌وگو درباره شهردار سابق گرگان که پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح را در گرگان اجرا کرد، اظهار کرد: 100 درصد با ایشان از همان ابتدا مخالف بودم و زمانی که ایشان به عنوان شهردار گرگان بودند ما مخالفتمان را اعلام کردیم و مخالفت را به دستگاه‌های نظارتی هم اعلام کردیم اما توجه نکردند.

وی ادامه داد: امروز عوارض این توجه نکردن را داریم می‌بینیم که باعث شود اعصاب مردم بخاطر ترافیک ایجاد شده در زیرگذرهای ناهارخوران دچار مشکل شود.

فرماندار گرگان بیان کرد: به نظرم شما باید از مدعی العموم بخواهید که شهردار وقت را به دادگاه بکشاند، مگر نباید اجرای یک پروژه عمرانی باعث شود مردم به نظام امیدوار شوند و اگر کسی خلاف مصالح نظام عمل کند نباید این فرد پاسخگو باشد.

هدف احداث زیرگذر ناهارخوران کاهش ترافیک نبود

این اظهارات جنجالی و تند فرماندار گرگان نسبت به عملکرد شهردار سابق در اجرای تقاطع‌های غیرهمسطح در محور ناهارخوران گرگان باعث واکنش عضو حقوقدان شورای اسلامی شهر گرگان در صحن علنی شامگاه گذشته شد؛ وی از حامیان ویژه شهردار سابق است.

سعید رحیمی در این جلسه اظهار کرد: این اظهارنظرها بعد از چند سال به نفع شهر، شهرداری، شورای اسلامی شهر و شهروندان نیست چون در زمانی که این زیرگذرها انجام شده، پروژه دارای مصوبه شورای اسلامی شهر گرگان بوده است.

وی تاکید کرد: در همان زمان فرمانداری گرگان هم اجرای این پروژه را تائید کرده و امروز چنین اظهارنظرهایی بعد از چند سال زیبنده مسوولان شهری نیست که بگویند این زیرگذرها هیچگونه تاثیری در ترافیک شهر نداشته است.

عضو حقوقدان شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: ضمن اینکه با بررسی‌های انجام شده این زیرگذر برای مباحث ترافیکی نبوده بلکه برای پیگیری از خسارت‌های بدنی و جانی ناشی از سوانح رانندگی بوده است.

رحیمی بیان کرد: تقاضا دارم از تاریخی که این پروژه اجرا شده استعلام حوادث رانندگی گرفته شود و با قبل از زمان اجرای این پروژه مقایسه شود.

وی اضافه کرد: به نظرم اگر حتی ما توانسته باشیم با اجرای این پروژه از وقوع دو سانحه فوتی گرفته شده باشد بزرگترین دستاورد اجرای این پروژه است.

زیرگذر با اخذ تمام مجوزها ساخته شد

عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان نیز در واکنش به این اظهارنظر فرماندار گرگان تصریح کرد: هر طرح و برنامه‌ای که در این شهر اجرا شده بر اساس قوانین بوده است.

ناصر گرزین بیان کرد: زیرگذر هم تمام مجوزهای لازم برای اجرا را داشته و بر اساس طی مراحل قانونی این پروژه‎ها اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: شاید هر کسی نظر شخصی راجع به این موضوع‌ها داشته باشد اما به چالش کشیدن این موضوع از طریق دستگاه‌ها هم شایسته نیست.

گفتنی است، این اظهارنظر فرماندار گرگان در فضای مجازی نیز واکنش‌های متفاوتی داشته و برخی مخالف با نظر فرماندار بوده و برخی کماکان معتقدند پروژه‌های زیرگذر گرگان باعث پیشرفت شهر گرگان شده است.

بسیاری از کاربران بر این امر معتقدند ترافیک موجود در زیرگذر ناهارخوران گرگان قبل از زمان اجرای زیرگذر وجود داشته و این پروژه هیچ تاثیری در کاهش ترافیک نداشته است.

برخی از کاربران هم معتقدند تعداد زیاد خودروها و افزایش تقاضای مردم برای حضور در ناهارخوران به عنوان تنهاترین نقطه تفریحی جذاب در گرگان باعث ایجاد این ترافیک شده و ارتباطی به احداث یا عدم احداث زیرگذر نداشته و ندارد.

 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top