خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ الخميس ٢٤ صفر ١٤٤١ Thursday, October 24, 2019
کد خبر: 950522
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۶:۴۵
ویروسی که به سرخ‌ها سرایت کرد؛ خداحافظی برانکو با پرسپولیس!
روز گذشته خبری شوکه کننده فوتبال ایران را تحت تاثیر خود قرار داد تا جدایی به دور از انتظار و باورنکردنی برانکو ایوانکوویچ با استناد به یک مصاحبۀ نشریۀ کروات‌زبان، به طور علنی اعلام شود.
پرسپولیس پدیده 
برانکو
 ویروسی که به سرخ‌ها سرایت کرد؛ خداحافظی برانکو با پرسپولیس!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس تهران در حالی که اسیر حواشی کنفرانس خبری ایرج عرب در ارتباط با وضعیت نقل و انتقالات و روند پرداخت دستمزد برانکو ایوانکوویچ شده بود، به یکباره با خبری مبنی بر اعلام انصراف پروفسور از حضور در ایران برای ادامۀ همکاری با خود روبرو شد تا به شکلی عجیب و باورنکردنی، شوکی بزرگ به قهرمان 3 فصل گذشتۀ فوتبال ایران وارد شود و قلب تپندۀ آنها از سینۀشان جدا شود.

 

جدایی برانکو ایوانکوویچ با توجه به بد عهدی باشگاه پرسپولیس در پرداخت شدن دستمزدش و وعده‌هایی که به آنها عمل نکرده بود، هشدارهای فراوانی را متوجه مدیران خود کرده بود که این هشدارها چندان از سوی ایرج عرب جدی نگرفته شده بود و او بیش از آنکه به دنبال راه حلی برای سازش با عامل اصلی موفقیت تیمش باشد، راه مقابله با کسی را در پیش گرفت که در اوج مشکلات تیمش چون یک فرد متعصب و هم‌خانواده در کنار پرسپولیس مانده بود و بزرگ‌ترین راز  موفقیت سرخ‌ها قلمداد می‌شد تا بدین ترتیب هواداران نگاه‌های منفی‌تری را نسبت به عرب و مشاورانش پیدا کنند.

 

برانکو ایوانکوویچ پس از مطلع شدن از لو رفتن مصاحبه‌اش با رسانه‌های کرواتی مبنی بر جدایی از پرسپولیس، به شکلی مرموز این مصاحبه را تکذیب کرد و مدعی شد که سخنی از جدایی به میان نیاورده و مدیران باشگاه برای جلوگیری از بروز بیشتر این حواشی، در شبکۀ خبر به اطمینان‌بخشی به هواداران خود در ارتباط با حضور دوبارۀ برانکو در ایران پرداختند و رضا چلنگر مرد همیشه همراه پروفسور با بر عهده گرفتن مسئولیت ترجمۀ این مصاحبه، اذعان داشت که بخشی از ترجمه‌های او تحریف شده و هیچ صحبتی در ارتباط با جدایی برانکو در میان نبوده است.

 

به طور کل، تکذیب و تاییدهای فراوانی را از روز گذشته تا به این لحظه شاهد بوده‌ایم، واقعیت امر اما فراتر از این حرف‌هاست! برانکو خستگی فراوانی را از کش و قوس‌های زیاد فوتبال ایران و پرسپولیس دارد و در این چند ساله با مشکلات مالی دائماً دست و پنجه نرم کرده و نشان داده که در روز سختی‌ها یار سرخ‌ها بوده و ماموریتش را به درستی به سرانجام رسانده است و موفقیت برای او در تهران، کاملاً به انجام رسیده! پس او انگیزۀ چندانی را برای تکرار موفقیت چهارباره ندارد و روتین بودن شرایط فضایی را برایش ترسیم کرده که کمتر مربی جاه‌طلبی با آن کنار می‌آیند.

 

در قرارداد برانکو ایوانکوویچ حق فسخ قرارداد به صورت یکطرفه به او داده شده و اگر تصمیم وی واقعی باشد و اصرارهای هواداران و باشگاه نتواند تغییری در افکارش را ایجاد کند، باید به طور قطع به یقین او را مربی جدا شده از پرسپولیس دانست، او حتی برای چند سال آینده نیز میراث خود را برای تیمش باقی گذاشته و نسلی که سرخ‌ها امروز در اختیار دارند حتی بدون برانکو برای دو الی سه فصل دیگر حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت، ولی چیزی که در لابه‌لای این حواشی موج می‌زند، خستگی شدید پروفسور جنگندۀ سرخ‌هاست که او را در تنگنای شدیدی قرار داده است.

 

451

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top