خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 15, 2019
کد خبر: 950546
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۰:۲۵
اعتصاب اورژانس‌ها/ حال بیمارستان‌ها وخیم است
اعتصاب کارکنان اورژانس بیمارستان های فرانسه در روز گذشته در صدر اخبار روزنامه های فرانسوی قرار گرفت.
اعتصاب اورژانس ها در فرانسه اعتصاب اورژانس‌ها/ حال بیمارستان‌ها وخیم است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، بحران در اورژانس بیمارستان های فرانسه تیتر نخست روزنامه فیگارو در روز گذشته بود.

 

ماه مارس گذشته نخستین اعتصاب ها در این زمینه در بیمارستان سن آنتوان پاریس با نصب پلاکاردی بر سر اورژانس آغاز شد: "اورژانس در اعتصاب است". آن زمان شاید کسی فکر نمی کرد اعتصاب یک بیمارستان به دیگر بیمارستان های فرانسه کشیده شود.

 

به دنبال اعتصاب در اورژانس بیمارستان سن آنتوان، کارکنان این بخش دست از کار کشیدند و اکنون این اعتصابات به بیمارستان های دیگر فرانسه کشیده شده است.

 

پیام کارکنان این بیمارستان‌ها به دولت این است که اکنون حال خود بیمارستان وخیم است و باید برای نجات آن اقدام کرد. مشکل آنها کمبود نیروی انسانی و ابزار است.

 

روزنامه فیگارو از فشار این اعتصابات بر دولت نوشته است: "اعتصاب در بیمارستان ها از روز سه شنبه شدت گرفته و اکنون نسبت به سه ماه قبل تقریبا دو برابر شده است."

 

اعتصاباتی که از ماه مارس گذشته آغاز شد و به گفته فیگارو هنوز "انیس بوزان" وزیر بهداشت فرانسه نتوانسته آن را آرام کند.

 

او در تازه ترین سخنان خود وعده داده که وضعیت کار در اورژانس ها را بهبود بخشد و با افزایش تعداد کارکنان، از تعداد بیماران خوابیده بر برانکارد و منتظر معاینه پزشک بکاهد، اما به نظر می رسد این اظهارات نتوانسته از خشم کارکنان اورژانس بیمارستان ها کم کند و روز سه شنبه با درخواست سندیکاها، اعتصاب آنها شکل گسترده تری یافت.

 

به گزارش رادیو فرانسه، تقریبا ۹۰ سرویس اورژانس در فرانسه اعتصاب کرده و دست از کار کشیدند.

 

فیگارو نوشته که اعتصاب کنندگان "پاسخ فوری" می خواهند. اما وزیر بهداشت پاسخ آنها را به اصلاح قوانین در سال ۲۰۲۲ موکول کرده؛ امری که زمان بر است و خلاف خواسته این افراد.

 

به نوشته این روزنامه وضعیت چنان وخیم شده که اعتصاب کنندگان با گرفتن مرخصی استعلاجی خواسته اند این شرایط را نشان دهند. اکنون وزیر بهداشت فرانسه باید هرچه سریعتر و پیش از آغاز تعطیلات تابستانه راهی برای آن بیابد. تابستان که بیاید فشار و تنش در بیمارستان ها هم بیشتر می شود. از یکسو تعداد کارمندان به مرخصی رفته، بیشتر می شود و از سوی دیگر به دلیل گرمای هوا، احتمال بیماری های مختلف هم بیشتر است.

 

فیگارو درباره علت اعتصاب اورژانس ها در فرانسه می نویسد: " طی ۲۰ سال تعداد بیمارانی که هرساله در اورژانس بیمارستان ها پذیرفته می شوند، دو برابر شده و به ۲۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ میلادی رسیده است. از سوی دیگر تعداد پزشکان و کارکنان این بخش به یک سوم کاهش یافته است."

 

روزنامه لیبراسیون هم تیتر نخست خود را به همین موضوع اختصاص داده و در سرمقاله خود از اهمال دولت در توجه به خواسته کارکنان اورژانس بیمارستان ها نوشته و از اینکه طی سه ماه گذشته دولت هم پیام آنها را شنیده و هم فرصت اقدام داشته تا نگذارد وضعیت وخیم تر گردد: "نمی توان گفت دولت از اعتصاب و راهپیمایی امروز غافلگیر شده است. از زمانی که آژیر خطر اورژانس به صدا درآمد، دیگر هیچ کس نمی تواند بگوید صدای آن را نشنیده است. کافی است یک شب به نزدیکترین بیمارستان محل زندگی تان سر بزنید تا از وضعیت آگاه شوید. کارکنان مشغول کار هستند و با این حال بیماران ساعت ها مجبورند روی برانکارد منتظر بمانند، حتی اگر حال آنها وخیم باشد. به همین دلیل واکنش وزیر بهداشت به این اعتراضات ناامید کننده است. نباید به کارکنان خشمگین گفت که اصلاحات قانون بهداشت در حال انجام است و سال ۲۰۲۲ به نتیجه می رسد.

 

هومانیته هم از این موضوع غافل نمانده و از این اعتصاب نوشته است: " به درخواست سندیکاها کارکنان بیمارستان ها در کل فرانسه می بایست دست از کار بکشند."

 

به گفته یکی از این سندیکاها اصلاحات قوانین بهداشت در فرانسه برای آنها قانع کننده نیست.

 

در بیمارستان سن آنتوان شنبه شب گذشته از ۱۹ نفر کارکنان شیفت شب اورژانس ۱۶ نفر مرخصی استعلاجی گرفته و بر سر کار حضور نیافتند و مسئولان بیمارستان از کارکنان شیفت روز خواستند که شب هم بمانند و ۱۸ ساعت بدون توقف کار کنند.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top