خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ السبت ٢٩ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 25, 2020
کد خبر: 950600
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۲۳:۱۵
جشن تولد برای ملکه‌ای که ما را برده خود می‌داند!
حکومت استعماری و تحمیل ظلم بر ملت‌ها در دورانی که ملت‌ها نقش‌آفرینی بسیار کمتری از اکنون داشتند، به زور سرنيزه و با توسل به تزویر ممکن بود؛ اما اکنون مهم‌ترین پدیده جهان "بیداری ملت‌ها" و قدرت‌یابی آن‌هاست.
استعمار انگلیس جشن تولد برای ملکه‌ای که ما را برده خود می‌داند!
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، به مناسبت جشن تولد ملکه الیزابت دوم، تحلیلی از تصویر جلد مفهومی و معنادار یک کتاب در مورد استعمار انگلستان را تقدیم می‌کنیم.

 

مؤلفان: اندرو هریس و جیمی برانشتاین

 

حکومت بریتانیا در دوران استعمار، خود را حاکم و مالک کل دنیا می‌دانست و به‌رغم سیر قهقرایی که انگلیس طی کرده، هنوز هم بعضی وقت‌ها توهم مالک بودن دنیا را دارند.

 

از نظرگاه استعماری، همه اقوام و گروه‌های نژادی محکوم به خدمت و بردگی ملکه هستند و اصولا شأن و توفیق آن‌ها در عملگی برای ملکه است.

این انگاره استعماری کاملا در اقدام سخیف سفارت انگلستان در تهران که برای برگزاری جشن تولد ملکه پول جمع کرده و گفته بود که این یک فرصت ویژه است، نمود یافت.

 

از دید نژادپرستانه حکومت ملکه، سایر اقوام فاسد و بی‌فرهنگ هستند و حکومتِ ماهیتاً بسیار کثیف ملکه و شخص علیاحضرت، مظهر متانت و تمدن فرهنگی است!

 

قدرت اصلی استعمار انگلستان در نیروی دریایی آن بود. نیروی دریایی ارتباطات و تبادل کالا، نیرو و... را تسهیل می‌کرد.

اکنون در تحولات جدید، انگلیسی‌ها اهمیت قدرت سایبری را معادل قدرت دریایی در زمان استعمار می‌دانند و به‌شدت تلاش می‌کنند در این عرصه پیشتاز باشند.

 

انگلستان و حکومت ملکه، حکومتی بسیار اشرافی، تشریفات‌گرا و سرمایه‌پرست است.

از القاب و نشان‌های بسیار زیاد سلطنتی تا نفس وجود مجلس لردها و سلطنتی ـ که به ظاهر در سیاست مداخله نمی‌کند ـ همه مؤید بدویت و عقب‌ماندگی این حکومت است.

شخص ملکه مظهر این رسم و رسوم جاهلی و سنت‌های احمقانه است.

 

حکومت استعماری و تحمیل ظلم بر ملت‌ها در دورانی که ملت‌ها نقش‌آفرینی بسیار کمتری از اکنون داشتند، به زور سرنيزه و با توسل به تزویر ممکن بود؛ اما اکنون مهم‌ترین پدیده جهان "بیداری ملت‌ها" و قدرت‌یابی آن‌هاست.

دوران استعمار خیلی وقت است که به تاریخ پیوسته و ملکه و حکومتش لازم است از این خواب آشفته بیدار شوند.

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top