خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 950711
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۲۱:۰۵
افزایش ۳.۱ درصدی شکاف طبقاتی در سال ۹۷
وزارت اموراقتصادی ودارایی اعلام کرد:‌ضریب جینی درسال ۹۷ با رشد ۳.۱ درصدی نسبت به سال قبل خودمواجه بودواین روند افزایشی امسال نیز ادامه خواهد یافت.
فقر افزایش  ۳.۱ درصدی  شکاف  طبقاتی  در سال ۹۷
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  وزارت امور اقتصادی و دارایی در بسته رونق تولید برای سال ۹۸ به عوامل متعدد و مشکلات پیش روی رونق تولید و رشد اقتصادی اشاره کرده است.

 

در بخش کاهش رفاه مردم و افزایش نابرابری آمده است: عوامل اقتصاد کلان مانند رشد اقتصادی تورم و بیکاری در حوزه نظر و حسب مطالعات تجربی می‌توانند باعث افزایش نابرابری در جامعه باشند به طور مشخص افزایش بیکاری و تورم به عنوان عواملی برای تشدید نابرابری معرفی می‌شوند.

 

 

در عین حال علاوه بر متغیرهای کلان اقتصادی خصوصیات فردی و اجتماعی خانوارها نیز می تواند بر نابرابری موثر باشد.بررسی روند ضریب جینی به عنوان مهم‌ترین شاخص نابرابری بیانگر آن است که از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳ این شاخص افزایش یافت سپس در سال ۱۳۹۴ با کاهش مواجه شده و در سال ۹۵ افزایش یافته است.

 

این ضریب در سال ۹۶ نسبت به سال قبل با اندکی بهبود مواجه شده است به گونه ای که از 0.4045 در سال ۹۵ به 0.4008 در سال ۹۶ رسیده است.براساس پیش بینی های صورت گرفته و ضریب جینی در سال ۹۷ نسبت به سال قبل با 3.1 درصد رشد معادل 0.4131 خواهد شد و این روند افزایشی در سال ۹۸ نیز ادامه خواهد یافت.

 

فارس

2025

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top