|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 950952
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۰:۵۲
کاسبان حقوق زنان
مسیح علینژاد که با شعار دفاع از آزادی زنان در شبکه های اجتماعی فعالیت میکند، در مورد اظهارات افراطی و نژادپرستانه دوستِ خود در مورد زنان سکوت کرده است.
مسیح علینژاد دریا صفایی کاسبان حقوق زنان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، "دریا صفاری" زن ایرانی تباری که نزدیک به دو دهه پیش به بلژیک مهاجرت کرده بود، توانسته است در انتخابات پارلمان  سال 2019 بلژیک، با شعارهای اسلام ستیزانه به پیروزی برسد.

او ساکن شهر ومل بلژیک است و به عنوان نامزد حزب دست راست و ملی‌گرایان (N-VA) در استان ولامز برابان در انتخابات شرکت کرده بود.

حزب مزبور از احزاب ناسیونالیستی کشور بلژیک است و مواضع تندی در قبال مهاجرین دارد و اعلام کرده که کلیه مهاجرین غیر اروپایی باید این کشور را ترک کنند .

این فعال حوزه زنان درمبارزات انتخاباتی با شعارهای ضداسلام و نژاد پرستانه حاضر شد که یکی از انها وعده ممنوعیت حجاب برای دانش آموزان در مدارس بود، او حتی با حجاب شهروندان زنی که  مسلمان نیستند هم مخالفت کرده است، 

فعالیت این زن و پیروزی وی در انتخابات پارلمان بلژیک مورد استقبال رسانه های دولتی صدای امریکا و بی بی سی فارسی و تلویزیون من وتو قرار گرفت.

او در پوستر های تبلبغاتی اش نوشته بود  "روسری در مدارس ما جایی ندارد" و اینکه "با تعصبات مسلمانان خواهند جنگید."

 

پوسترهای تبلیغاتی دریا صفایی
 

 تصاویر مختلفی از دوستی "مسیح علینژاد" و "دریا صفایی" درفضای مجازی منتشر شده  و صفاری در صفحه  شخصی اش چندین بار از رابطه اش با علینژاد سخن گفته است.

 علینژاد مدت هاست در شبکه های اجتماعی مدعی دفاع از آزادی و حق پوشش برای زنان است. نکته جالب توجه عدم واکنش خانم علینژاد به سخنان افراطی و نژادپرستانه دوستِ صمیمی خود است. در حالی که وی در صفحات خود با شعار دفاع از آزادی و حقوق زنان، حملات تندی علیه حامیان حجاب انجام می دهد.

 

سخنرانی دریا صفاری و مسیح علینژاد در پارلمان اروپا

عکس های یادگاری دریا صفایی با مسیح علینژاد

 

 

استاندارد دوگانه مسیح علینژاد موجب برانگیخته شدن واکنش برخی فعالین شبکه های اجتماعی از جمله مخالفین جمهوری اسلامی شد:

 

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top