|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 950954
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۱
رتبه بندی ، اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکار در مؤسسه تخصصی نیک پارس
مؤسسه تخصصی نیک پارس با مشاورینی تخصصی و نیرویی کارآمد و مجرب رتبه بندی ، اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکار و امور ثبتی شرکت ، ثبت تغییرات شرکت و ثبت برند را برای شما عزیزان به شکلی متمایز و سریع به انجام می رسانند.
 مؤسسه تخصصی نیک پارس رتبه بندی ، اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکار در مؤسسه تخصصی نیک پارس
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، قبل از آنکه به بحث رتبه بندی بپردازیم، لازم است بدانیم اخذ رتبه در شرکت ها، نوعی شایستگی، صلاحیت و قابلیت های آن شرکت است که به نوعی خود را از طریق آن در میان سایر شرکت های رقیب مطرح می سازد. رتبه بندی هم نوعی معیار و اولویت بر صحت این توان و مهارت در شرکت ها است. شرکت ها نیازمند رتبه بندی های حقیقی و حقوقی هستند که از طریق آن در بین سایر رقیبان  شناخته شده و بتوانند به بهترین نحو برای شرکت خود کسب اعتبار نمایند. تعیین این توان و شایستگی و صلاحیت از نظر کیفیت و کمیت بر اساس ضوابط و قاعده ای است که توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری انجام می‌ گردد.

با توجه به الزامات و ضروریات اخذ رتبه و رتبه بندی در شرکت ها، می بایست افراد حقیقی و حقوقی شرکت نسبت به دریافت رتبه و رتبه بندی شرکت خود با توجه به عنوان فعالیت شرکت اقدام نمایند.

 

شرایط لازم جهت اخذ رتبه بندی

اولین شرط برای رتبه بندی ، ثبت شرکت به صورت رسمی در اداره ثبت شرکت ها است.

کسب امتیازات برای تعیین صلاحیت مطابق با ضوابط و دستورالعمل های مربوطه

عدم سوء پیشینه حرفه ای شرکت و اعضای شرکت

عدم اشتغال مدیران به عنوان کارمند دولت یا شغل های دولتی

براساس ضوابط لازم است مدیران و اعضای هیأت مدیره شرکت دارای سوابق مرتبط کار مفید داشته باشند

جمع بندی امتیازات مدرک تحصیلی از نظر فنی و علمی افراد امتیاز امتیاز آور تنها و تنها در یک شرکت قابل قبول و امتیاز بندی است.

نکته: با داشتن مجموعه شرایط مذکور، گواهی رتبه برای آن شرکت صادر می شود

در ادامه قصد داریم به دو نوع رتبه بندی مهم در شرکت ها با عنوان، اخذ رتبه مشاور و اخذ رتبه پیمانکار بپردازیم.

 

اخذ رتبه مشاور

اخذ رتبه مشاور با توجه به موضوع شرکت بیشتر در قالب برنامه ریزی، مشاوره و نظارت بر فعالیت ها انجام می گیرد. سه رتبه یک، دو و سه برای این نوع رتبه بندی تعیین می گردد که رتبه سه پایین ترین و رتبه یک بالاترین رتبه شرکت های مشاور می باشند. در این نوع رتبه بندی شرایط مورد قبول برای افراد امتیاز آور شرکت از جهت توان علمی و فنی و سوابق کاری بالاتر و مرتبط نسبت به سایر شرکت ها دارای دشواری های بیشتر است که ملزم به رعایت و کسب آن می باشند. از طرفی توان مالی، امکانات در کنار توان اجرایی و نرم افزاری از دیگر الزامات مورد نیاز جهت اخذ رتبه مشاور است.

 

 

انواع اخذ رتبه مشاور

انواع اخذ رتبه مشاور بر حسب قالب کسب و کار آن شرکت در یازده رشته بر اساس سه سطح با رتبه هایی نظیر، رتبه 1، رتبه 2 و رتبه 3 تعریف می شود. مقاوم سازی، راه آهن،هواشناسی  ،فضای سبزی  ، برق و مکانیک ، گروه مطالعات آماری و …. از نمونه های این رتبه بندی می باشند.

 

اخذ رتبه پیمانکار

اخذ رتبه پیمانکار در شرکت های پیمانکاری بر اساس زمینه های عمرانی و اجرایی انجام می گیرد. انعقاد قرارداد هایی با زمینه هایی نظیر، ساخت و ساز، اجرا، نصب، و نظارت توأمان با هم زیر نظر پیمانکاران طبق فعالیت های مختلف انجام می شود.این نوع رتبه بندی توسط افراد حقیقی(صاحبان یا مالکین شرکت) افراد حقوقی(نماینده یا نمایندگان رسمی متقاضی) اخذ می گردد.

 

 

 

انواع اخذ رتبه پیمانکار

برای رتبه بندی شرکت‌های پیمانکاری و یا اخذ رتبه پیمانکار بر حسب قالب کسب و کار آن شرکت در یازده رشته بر اساس 5 سطح با رتبه هایی نظیر، رتبه 1، رتبه 2 ، رتبه 3، رتبه 4 و رتبه 5 تعریف می شود. رتبه 5 پایین ترین و رتبه 1 بالاترین رتبه شرکت های پیمانکار می باشد. راه و ترابری، ساختمان، صنعت و معدن  ، نفت و گاز  ، ارتباطات ، گروه کشاورزی و …. از نمونه های این رتبه بندی می باشند.

 

رتبه بندی ، اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکار در مؤسسه تخصصی نیک پارس

مؤسسه تخصصی نیک پارس با مشاورینی تخصصی و نیرویی کارآمد و مجرب رتبه بندی ، اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکار و امور ثبتی شرکت ، ثبت تغییرات شرکت و ثبت برند را برای شما عزیزان به شکلی متمایز و سریع به انجام می رسانند.

110

 

کلیدواژه ها:
نیک  |  مؤسسه  |  تخصصی  |  اداره  |  پارس  |  شرکت  |  جام نیوز  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top