|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 951210
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۸:۰۲
رشد ۲.۹۳ میلیارد متر مکعبی حجم آب دریاچه ارومیه
حجم آب دریاچه ارومیه تا تاریخ ۲۷ خردادماه سال جاری به ۵.۰۹ میلیاردمترمکعب رسیده که نسبت به سال گذشته با رشد ۲.۹۳ میلیارد متر مکعبی روبرو بوده است.
دریاچه ارومیه رشد  ۲.۹۳ میلیارد  متر  مکعبی  حجم  آب  دریاچه  ارومیه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه حاکی از آن است که تراز سطح آب دریاچه تا تاریخ ۲۷ خرداد ماه سال جاری به هزار و ۲۷۱ متر و ۸۵ سانتی متر رسیده است.

 

این درحالی است که تراز سطح آب دریاچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد یک متر و ۶ سانتیمتری روبرو بوده است.در این میان تراز سطح آب دریاچه ارومیه نیز نسبت به دراز مدت با افت ۲ متر و ۷۸ سانتیمتری روبرو بوده است.

 

لازم به ذکر است که وسعت دریاچه ارومیه تا تاریخ ۲۷ خرداد ماه سال جاری رقم ۳۲۰۱.۵۰ کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۸۴۴ کیلومتر مربعی روبرو بوده است.همچنین وسعت دریاچه ارومیه در دراز مدت معادل ۴۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربع بوده که با اُفت ۱۳۱۳.۳۸ کیلومتر مربعی داشته است.

 

براساس این گزارش حجم آب دریاچه ارومیه تا تاریخ ۲۷ خردادماه سال جاری به ۵.۰۹ میلیارد متر مکعب رسیده است به طوریکه این رقم در دراز مدت رقم ۱۶.۰۸ میلیارد متر مکعب بوده و نسبت به سال گذشته ۲.۹۳ میلیارد متر مکعب رشد داشته است.

 

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top