|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 951760
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۴ - ۲۱:۲۶
آمریکا و طرح معتبر سازی تهدید جنگ و فشار ترکیبی
نوع تحولات چند روز اخیر؛ و مواجهه ایران اسلامی در سطوح دیپلماسی (رسمی و غیر رسمی)، عملیات روانی و برخی تحرکات عملیاتی نشان می‌دهد طرف آمریکایی می‌خواهد همان هدف اصلی خود یعنی مذاکره با ایران در شرایطی تحمیلی و ذلت آمیز را با شیوه‌ای جدید پیگیری کند.
مقابله آمریکا با ایران  آمریکا و طرح معتبر سازی تهدید جنگ و فشار ترکیبی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، نوع تحولات چند روز اخیر؛ و مواجهه ایران اسلامی در سطوح دیپلماسی (رسمی و غیر رسمی)، عملیات روانی و برخی تحرکات عملیاتی نشان می‌دهد طرف آمریکایی می‌خواهد همان هدف اصلی خود  یعنی مذاکره با ایران در شرایطی تحمیلی و ذلت آمیز را با شیوه‌ای جدید پیگیری کند.

 

در این زمینه توجه به نکات ذیل لازم و ضروری ست.

۱. هدف قرار گرفتن و ساقط شدن پهباد فوق پیشرفته آمریکایی؛ یک اقدام غرورآفرین و تحسین برانگیز بود که طرف‌های مختلف، پیام جدیت ایران در حفاظت از امنیت‌مان را به‌ خوبی دریافت کردند.

 

۲. جدای از فاز عملیاتی و نظامی که کشورمان به خوبی آن‌را مدیریت کرده است؛ جنگ عملیات روانی بسیار پیچیده طرف آمریکایی در ترکیب با دیپلماسی اعلامی و دیپلماسی واسطه‌ها در جریان است.

 

۳. خبری که نیویورک تایمز منتشر کرد و طی آن گفت ترامپ دستور حمله داده و در آخرین لحظات متوقف شده؛ در اصل گامی در طراحی جدید آمریکایی‌هاست. طراحی جدید آمریکایی‌ها در جهت معتبرسازی تهدیدِ جنگ به گونه‌ای بی‌سابقه، به نحوی که اختلاف نظرات گروه‌ها و طیف‌های مختلف داخل کشور (حاکمیتی و دولتی) علنی شود و شقاق میان مسئولان ایجاد شود. از همین‌رو فشار_ترکیبی خود را زیاد کرده‌اند  که به افکار عمومی القا شود دیگر واقعاً چاره‌ای جز مذاکره نداریم.

 

۴. (مهم) جریان انقلابی باید هوشیاری فوق العاده‌ای از خود نشان دهد. اقتضائات_عملیاتی با اقتضائات_جنگ عملیات روانی متفاوت است. مهم‌ترین برگ برنده ما که طرف آمریکایی را مستاصل کرده اقتدار دفاعی مستحکم و بازدارنده در کنار استمرار راهبرد مقاومت در قالب "نه جنگ ؛ نه مذاکره" و در فضایی کاملا مطمئن و با حفظ آرامش مردم و وحدت مسئولان است.

 

۵. (مهم) باید مواظب باشیم تصاعدی شدن بحران در سطح افکار عمومی؛ تله دشمن است. جریان انقلابی فریب فضای احساساتی را نخورد و اجازه ندهد جریان سازش؛ #دوقطبی‌سازی کاذب مردم و مسئولین و "دوقطبی غلط ِ یا جنگ یا مذاکره" را شکل دهد. پیچیدگی شرایط بسیار فراتر از این دوگانه‌ها است و هنر ما این است که القای دشمن ( که میان بد مذاکره یا بدتر جنگ را انتخاب کنید) را با هوشمندی خود بشکنیم.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top