|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 951762
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۴ - ۲۱:۳۹
مقام سابق وزارت خارجه آمریکا:ترامپ با تحریم های جدید نشان داد که به دنبال تغییر حکومت در ایران است
مقام سابق وزارت خارجه آمریکا: تحریم ها به آخرش رسیده اند و راهی جز حمله نظامی به ایران باقی نمانده است. ترامپ با تحریم های دیروز نشان داد که به دنبال تغییر حکومت در ایران است.
جنگ ایران با آمریکا مقام سابق وزارت خارجه آمریکا:ترامپ با تحریم های جدید نشان داد که به دنبال تغییر حکومت در ایران است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، جرت بلنک، هماهنگ‌کننده سابق وزارت خارجه آمریکا در امور برجام، در ۷ توییت درباره آخرین تحریم های ترامپ علیه رهبران جمهوری اسلامی نوشت:

 

توئیتر جرت بلنک

 


۱/ کارشناسان هم موافقند که تحریم‌های جدید اعلام شده علیه ایران نمادین است. این واقعاً حقیقت دارد ( و البته نتیجه گیری درباره آن نیز با وجود نمایش ضعیف دولت آمریکا بسیار آسان است)، چرا که افراد و نهادهایی که به تازگی تحریم شده‌اند، قبلا از سیستم مالی بین المللی کنار گذاشته شده بودند.

 

۲/ نمادپردازی می‌تواند یک ابزار بسیار مفید پیام‌رسانی در امور بین المللی باشد اما نه در این مورد که پیام‌ها احمقانه است. ما چه چیزی می‌خواهیم بگوییم؟

 

۳/ نخست، اینکه، همانطور که ایران نیز درباره این مسئله تردیدهایی را مطرح کرده بود، ما احتمالا در حوزه ابزارهای تحریمی موثر و عملی در حال نزدیک شدن به ته خط هستیم و گزینه‌های آینده به افزایش تنش‌های نظامی محدود شده است.

 

۴/ دوم اینکه، ما احساس می‌کنیم که مجبوریم به اقدامات ایران پاسخ متقابل بدهیم حتی در شرایط فعلی که گزینه‌های خوب ما کم شده است.

 

۵/ سوم اینکه، ترامپ وقتی می‌گوید به دنبال تغییر رژیم ایران نیست، چندان هم جدی نیست-اشاره مستقیم به رهبر ایران و دفترش [بیت رهبری]، به عنوان نماد  حکومت ایران- این ادعا را زیر سوال می‌برد.

 

۶/ چهارمین مورد که تأکید می‌کند ما درباره گفت‌وگوها جدی نیستیم. اینکه ظریف وزیر خارجه ایران را هدف گرفته‌ایم. بی‌خیال.

 

۷/ پنجم اینکه درباره ظریف، آیا کسی هست که تصور کند این اقدام توانایی وی برای انجام سفرهای خارجی را محدود می‌کند؟ دولت‌های آسیایی و اروپایی دیدارهای وی را در اقدامی که تهدیدات تحریمی ما را به چالش می‌کشد، تسهیل خواهند کرد و باید هم این کار را انجام دهند که همه اینها نشان‌دهنده انزوای ما و محدود شدن اثرگذاری و نفوذ ما در جهان است.

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top