|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 952428
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۲۰:۵۰
سخنگوی کمیسیون بهداشت در گفت‌وگو با جام‌نیوز مطرح کرد:
دارو تحریم است اما آن را پشت سر می‌گذاریم
"فرض کنید ما از فرانسه دارو خریده ایم و حال می خواهیم پول آن را بپردازیم که با تحریم نفت و سوئیفت بانکی امکان پرداخت پول از شما گرفته شده است. با توجه به شرایط موجود آمریکا تصمیم گرفته است همه زوایای زندگی مردم را تحریم کند اما ایرانیان با هوش سرشار خود در تلاشند تا این مسائل را با روش های مختلف حل کنند."
عابدی دارو تحریم است اما آن را پشت سر می‌گذاریم
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، دولت آمریکا مدت هاست که در راستای فشار بر جمهوری اسلامی ایران، تحریم های همه جانبه ای را بر علیه کشورمان در نظر گرفته و در واقع به جنگ با وضعیت معیشتی مردم روی آورده است.  داروها از جمله اقلامی هستند که در سالیان اخیر با تحریم های ظالمانه مواجه شده اند اما دولتمردان آمریکایی به همره بازوهای رسانه ای خود همچون آمدنیوز، صدای آمریکا، رادیو فردا و ... در ادعایی مضحک مدعی هستند که تحریم ها اعمال شده، دارو ها را شامل نمی شوند و این تحریم ها بر علیه مردم ایران نمی باشد!

 

حیدرعلی عابدی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جام نیوز، در خصوص تاثیرات تحریم های ایالات متحده در حوزه پزشکی و دارو ها اظهار داشت: اقدامات آمریکا اقداماتی کور و ظالمانه است و اتفاقا گروه های آسیب پذیر جامعه را هدف قرار داده است و برای آنها فرقی نمی کند که به چه کسی در حال آسیب زدن هستند. به هر حال با وجود تحریم دارو مدیران ما در تلاشند به گونه ای برنامه ریزی کنند تا کمترین اثر مخرب بر روی بازار دارو ایجاد شود.

 

وی ادامه داد: بسیاری از مواد اولیه دارو های داخلی، وارداتی هستند و این موارد جزو اقلام تحریمی است. شما در نظر بگیرید در فروشگاهی هستید و می توانید جنس ها را بردارید اما اجازه ندارید تا از کارت اعتباری یا پول نقد خود استفاده کنید و آن ها را از شما قبول نمی کنند!

 

نماینده مردم اصفهان افزود: در خصوص دارو نیز وضعیت اینگونه است و عملا به دلیل اینکه پول شما را قبول نکرده و اجازه پرداخت پول را ندارید پس شما تحریم هستید. این موضوع یک پارادوکس است و اگر رسانه های ضدانقلاب نمی توانند این موضوع را بفهمند به نگرش آنها بر می گردد و می بایست روی نگرششان تجدید نظر کنند.

 

عابدی گفت: شما فرض کنید ما از فرانسه دارو خریده ایم و حال می خواهیم پول آن را بپردازیم که با تحریم نفت و سوئیفت بانکی امکان پرداخت پول از شما گرفته شده است. با توجه به شرایط موجود آمریکا تصمیم گرفته است همه زوایای زندگی مردم را تحریم کند اما ایرانیان با هوش سرشار خود در تلاشند تا این مسائل را با روش های مختلف حل کنند.

 

ایشان در خصوص کمک سازوکار مالی اروپا موسوم به اینستکس خاطرنشان کرد: من معتقدم برای تحلیل اینستکس زود است و مسئولین درجه اول کشور بایستی موضع مطالبه گرانه در خصوص اینستکس داشته باشند اما ما که از طریق داخل داریم به این سازوکار مالی نگاه می کنیم تنها می توانیم آن را از روی عملکردش قضاوت کنیم  و هنوز برای قضاوت در خصوص آن  زود است.

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top