|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 952800
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۸:۵۰
نتیجه یک پژوهش:
سوئد رکورددار افسردگی بین نوجوانان اروپایی/ افزایش 60 درصدی کودکان بی خانمان در هلند
نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که بی خانمانی، احساس طرد شدن، عدم دسترسی به امکانات آموزشی و بیکاری، جوانان اروپایی را در آستانه یک بحران روحی قرار داده است.
افسردگی سوئد رکورددار افسردگی بین نوجوانان اروپایی/ افزایش 60 درصدی کودکان بی خانمان در هلند
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، نام جوان و جوانی با زندگی و سرزندگی همراه است و شنیدن اینکه افرادی در این سن دچار افسردگی می شوند، کمی عجیب به نظر می رسد.

 

به گزارش یورونیوز، نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که بی خانمانی، احساس طرد شدن، عدم دسترسی به امکانات آموزشی و بیکاری، جوانان اروپایی را در آستانه یک بحران روحی قرار داده است.

 

طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. استونی و مالت پس از سوئد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

 

سوئد از جمله کشورهایی که گفته می شود از استاندارهای بالایی برای زندگی و رفاه برخوردار است اما اکنون مشخص شده جوانان آن در افسردگی رتبه اول را دارند.

 

«یوروفاوند» بنیادی وابسته به اتحادیه اروپا است که برای بهبود شرایط کار و زندگی تلاش می کند.

 

بنا به تحقیق انجام شده، ۱۴ درصد جوانان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در معرض ابتلا به افسردگی هستند. این در حالی است که چهار درصد افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله در این کشورها به افسردگی مزمن مبتلا هستند.

 

در تحقیق «یوروفاوند»، از نتیجه پژوهش کیفیت زندگی در اروپا (European Quality of Life Survey) در سال ۲۰۱۶ و داده های موجود در سطح اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه استفاده شده است.

 

نتایج به دست آمده به طور خاص بیانگر تاثیر بحران اقتصادی بر جوانان است. به عنوان مثال شمار کودکان بی خانمان در هلند از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

 

یک نفر از هر سه بی خانمان در کشورهای فرانسه، دانمارک و ایرلند را کودکان تشکیل می دهند.

 

براساس تحقیق «یوروفاوند» جنسیت علاوه بر موقعیت اقتصادی یکی دیگر از عوامل موثر بر ابتلا به افسردگی است. زنان و جوانان به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

 

بی خانمانی، احساس طرد شدن که در این گزارش به آن اشاره شده و از عوامل ابتلا جوان اروپایی به افسردگی حکایت دارد، بی تردید حاکی از تضعیف نهاد خانواده است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top