خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ السبت ٢٧ جمادى الثانية ١٤٤١ Saturday, February 22, 2020
کد خبر: 952903
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۲
دسته‌گلی که دختر پادشاه عربستان به آب داد
دادگاهی در فرانسه حصه بنت سلمان بن عبدالعزیز دختر "ملک سلمان" را به خاطر اتهاماتی از جمله اقدامات خشونت آمیز، سرقت و همدستی در زندانی کردن یک تکنسین تاسیسات مصری در منزل خود، محاکمه می کند.
حصه بنت سلمان دسته‌گلی که دختر پادشاه عربستان به آب داد
به این مطلب امتیاز دهید
88.9% 11.1% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاهی در فرانسه (سه شنبه) "حصه بنت سلمان بن عبدالعزیز" دختر "ملک سلمان" پادشاه سعودی را به خاطر اتهاماتی از جمله اقدامات خشونت آمیز، سرقت و همدستی در زندانی کردن یک تکنسین تاسیسات مصری در منزل خود، محاکمه می کند.

 هرچند که طبق گفته وکیل دختر پادشاه حکم دستگیری وی در نوامبر (آبان- آذر) سال ۲۰۱۷ صادر شده است، اما احتمالاً این دادگاه در غیاب او برگزار می شود.

این خبرگزاری در توضیح علت محاکمه افزود که قضیه به سال ۲۰۱۶ برمی گردد؛ زمانی که دو تکنسین تاسیسات برای تعمیر خانه شاهزاده به خانه وی آمده بودند و یک نفر از آنها که یک مرد ۵۶ ساله مصری بود، قصد داشت با تلفن همراه خود از محل خرابی عکس بگیرد اما شاهزاده سعودی که فکر می کرد این مرد می خواهد از وی عکس بگیرد، محافظ شخصی خود را صدا می کند و پس از اهانت و ضرب شتم این تکنسین تلفن وی را می شکند و او را مجبور می کند که پای دختر پادشاه سعودی را ببوسد در حالی که شاهزاده سعودی به مرد مصری می گفت که این سگ بایدکشته شود و ارزش زنده ماندن ندارد.

شاهزاده سعودی این روایت را کاملاً انکار می کند و مدعی است که مرد مصری تلفن همراه خود را به سوی او آورده و قصد عکس گرفتن از وی را داشته اما پس از آمدن محافظ شخصی، تلفن همراه را با میل خود تحویل داده است.


رفتار شاهزاده های عربی به ویژه خاندان سلطنتی سعودی ها در کشورهای اروپایی همواره مورد انتقاد گروههای حقوق بشری قرار داشته است. بیشتر این افراد بدون اینکه کار مفیدی انجام دهند با استفاده از پول های نفتی مردم کشورشان و با استقرار در مناطق اعیانی پایتخت های اروپایی خوشگذرانی می کنند.

جامعه شناسان می گویند این افراد چون در کشورهای خود با کارگران و افراد فرو دست جامعه با بدترین و بی رحمانه ترین روش ممکن برخورد می کنند و هیچگاه بازخواست نمی شوند همین رفتار را در برخوردهای خود در سایر کشورها هم تکرار می کنند.

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top