خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ الخميس ٣ رجب ١٤٤١ Thursday, February 27, 2020
کد خبر: 952912
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۵
بیشترین درخواست مردم از آستان امام رضا(ع) چیست؟
سامانه پاسخگویی آستان قدس رضوی در مدت کوتاه راه‌اندازی‌ به پلی نظام‌مند برای دریافت سؤالات و درخواست‌های مخاطبان این آستان نورانی تبدیل شده تا لبخند رضایت بیش از پیش برلبان زائران و مجاوران قرار گیرد.
آستان امام رضا(ع) بیشترین درخواست مردم از آستان امام رضا(ع) چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، شهر مشهد و در رأس آن بارگاه منور رضوی همواره به عنوان مهمترین قطب مذهبی پذیرای خیل عظیم زائران داخلی و خارجی است. تشرف بالغ بر ۲۵ میلیون زائر به صحن و سرای بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) طی سال‌های اخیر حاکی از توجه و علاقه شیفتگان اهل بیت(ع) به قبله هشتم به عنوان ملجاء و مأمن مسلمانان است.

 

بدیهی است حضور میلیونی زائران همواره نیازمند ایجاد بستر مناسب در زمینه‌های مختلف رفاهی، خدماتی، فرهنگی و... است. اگرچه مسئولان و خادمان بارگاه منور رضوی همواره درصدد تسهیل امور مربوط به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی هستند، اما گاهی زاویه نگاه زائران به این خدمت‌رسانی زمینه ارائه مناسب‌تر خدمات را فراهم می‌کند. نشستن پای حرف زائران و مجاوران خود نیازمند بستری است که آستان قدس رضوی تلاش می‌کند تا با استفاده از فن‌آوری‌ها و تکنولوژی‌های مدرن ارتباطی روز، بهترین شنونده مخاطبان خود باشد.

 

سامانه سپاس پلی برای دریافت سؤالات مخاطبان

شماره ملی ۱۳۸ و راه‌اندازی سامانه سپاس (سامانه پاسخگویی آستان قدس رضوی) درکنار دیگر ابزارهای ارتباطی آخرین پلی است که چندی پیش به منظور پاسخگویی نظام‌مند به انواع و اقسام سؤالات مردمی در آستان قدس رضوی ایجاد شد تا موجب تسهیل ارتباط مردم با آستان قدس رضوی، پاسخگویی به سؤالات و شبهات و در نهایت بازخوردسنجی از فعالیت‌ها و تحلیل پیام‌های مردمی برای به دست آوردن دید روشنی از نیازها و دغدغه‌های زائران و مجاوران حضرت شود.

 

پاسخگویی ۲۴ ساعته با کمک ۴۰۰ خادمیار رضوی

این مرکز پاسخ‌گویی در حال حاضر با حضور بیش از ۴۰۰ خادمیار خواهر و برادر طی سه شیفت در تمام روزهای سال پاسخگوی مخاطبان تلفنی و مراجعان حضوری مرکز جامع ارتباطات مردمی است. در صورتی که مخاطب سؤالی داشته باشد و اطلاعات مربوطه در این بانک اطلاعاتی ثبت شده باشد، بلافاصله توسط خادمیار پاسخگویی صورت می‌پذیرد، در غیر این صورت پیام مردمی ثبت شده مورد رسیدگی و در نهایت پاسخگویی قرار می‌گیرد.

در حال حاضر موضوع اطلاع‌رسانی برنامه‌های حرم، ساختار و اطلاعات حوزه‌های آستان قدس رضوی، شرح خدمات در حرم مطهر و در سیستم اداری و شیوه بهره‌مندی از آن، دریافت نظرات و پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایات مردمی و ...توسط این مرکز پاسخ داده می‌شود.

 

غذای متبرک و خادمی آستان عمده‌ترین سؤال مخاطبان

مروری بر عملکرد این مجموعه طی مدت کوتاهی که از راه‌اندازی آن می‌گذرد حاکی از نیاز زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) به پاسخگویی است. این سامانه نرم‌افزاری است که تماماً با توان داخلی طراحی و پیاده سازی شده و با هدف خودکار‌سازی بخشی از فرایندها، سرعت در پاسخگویی، بهبود فرایند پی‌گیری، نمایش کامل فعالیت‌های اپراتورها و مخاطبان و امر پاسخگویی، گزارش دهی مدیریتی کامل و فراهم کردن امکان فرا تحلیل و ... در مرکز مستقر شده است.

این سامانه از ابتدای راه‌اندازی تاکنون قریب به ۲۰۰ هزار تماس از سراسر کشور داشته است و این حاکی از آن است که با وجود ابزارهای مختلف ارتباطی با زائران و مجاوران، راه‌اندازی مرکز پاسخگویی در این سطح از نیازهای آستان قدس رضوی بوده است.

عمده‌ترین سؤال مخاطبان این مجموعه مربوط به غذای متبرک، خادمی، مباحث رفاهی، گیت‌های ورودی و مراسم‌های حرم بوده است.

اگر چه عمر سامانه پاسخگویی آستان قدس رضوی در سطح ملی کوتاه است، اما بازخورد مثبت آن تاکنون از یک سو و ظرفیت ارتباطی در مجموعه آستان قدس رضوی از سوی دیگر انگیزه خادمان این آستان را در راستای تکمیل و تسهیل ارتباط با حوزه‌های مختلف بیش از پیش مضاعف می‌کند.

 

فارس

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top