خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٤ رجب ١٤٤١ Friday, February 28, 2020
کد خبر: 953301
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۷:۰۱
نیاز جهان به نفت اوپک در سال آینده 29.83 میلیون بشکه در روز می شود
سازمان کشورهای صادر کننده نفت اعلام کرد جهان در سال آینده 29.27 میلیون بشکه در روز به نفت 14 عضو این سازمان نیاز خواهد داشت.
اوپک نیاز جهان به نفت اوپک در سال آینده 29.83 میلیون بشکه در روز می شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  اوپک لحظاتی پیش گزارش ماهانه خود را منتشر کرد که بر اساس آن تقاضای جهان برای نفت در سال آینده افزایش می یابد اما در این میان غیراوپکی ها سهم بیشتری را  نسبت به اوپکی ها از این افزایش تامین خواهند کرد.بر اساس این گزارش کاهش تقاضا برای نفت اوپک در حالی که این کشورها با اجرای طرح کاهش تولید نفت به دنبال بالا بردن قیمت نفت هستند امکان عرضه بیشتر برای نفت شیل آمریکا و دیگر رقبا را خواهد داد.

 

با فرض پیش‌بینی اوپک برای سال 2020 سازمان کشورهای صادر کننده  نفت اعلام کرده که جهان 29.27 میلیون بشکه در روز به نفت خام 14 عضو این سازمان در سال آینده نیاز خواهد داشت که رقمی معادل 1.34 میلیون بشکه در روز کمتر از سال جاری است.اوپک اعلام کرده پیش‌بینی می‌شود تولید نفت آمریکا همچنان روند افزایشی خود را ادامه دهد و خط لوله جدید امکان عرضه نفت بیشتری را به هاب صادراتی ساحل خلیج آمریکا را داشته باشد.

 

اوپک در این گزارش خود همچنین پیش‌بینی کرده تقاضای جهانی برای نفت افزایش می‌یابد و کشورهای بزرگ اقتصادی با همین سرعت سال جاری رشد خود را ادامه خواهند داد. اما رشد اقتصادی در آمریکا و چین کاهش خواهد داشت.کشورهای عضو اوپک،‌ روسیه و دیگر تولید کنندگان نفت از یکم  ژانویه تولید نفت خود را روزانه 1.2 میلیون بشکه کاهش دادند.

 

این متحدان نفتی موسوم به اوپک پلاس هفته گذشته اجرای این طرح را تا مارس 2020 تمدید کردند تا بتوانند قیمت نفت را در بازارهای جهانی افزایش دهند. اوپک همچنین اعلام کرده میزان تولید کشورهای عضو در ماه ژوئن با 68 هزار بشکه در روز کاهش به رقم 29.83 میلیون بشکه در روز رسیده است.

 

این در حالی است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر عرضه نفت این کشور تاثیر گذاشته است.بر اساس آمارهای منابع ثانویه اوپک میزان تولید نفت عربستان با 126 هزار بشکه افزایش به 9.81 میلیون بشکه در روز در ماه ژوئن رسیده است.

 

در این میان نیجریه هم به دنبال سهم بیشتری از اوپک است. بر اساس گزارش اوپک تا سال 2020 میزان تقاضا برای نفت اوپک حدود 29.28 میلیون بشکه در روز خواهد بود.همچنین گزارش اوپک نشان می‌دهد که در صورتی که میزان تولید اوپک در سقف ژوئن حفظ شود و سایر شرایط هم ثابت باقی بماند در سال 2020 پانصد هزار بشکه عرضه مازاد برای نفت اوپکی ها وجود خواهد داشت.

 

فارس

2025

کلیدواژه ها:
اقتصاد  |  آمریکا  |  جام نیوز  |  نفت  |  اوپک  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top