|
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ١٥ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 6, 2020
کد خبر: 953619
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۶:۴۰
براساس آخرین آمارمنتشره؛
حجم مخازن سد‌ های کشور به ۷۹ درصد رسید
بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم مخازن سدها در ماه جاری نسبت به خرداد ماه با کاهش نسبی به رقم ۷۹ درصد رسیده است.
سد حجم  مخازن  سد‌ های  کشور  به  ۷۹  درصد  رسید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  براساس آخرین گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران ظرفیت سد‌های کشور در حال حاضر ۵۰ میلیارد متر مکعب است که بالغ بر ۷۹ درصد این حجم در تیرماه سال جاری پر اب شده است.این در حالی است که ماه گذشته میزان پرشدگی سد‌های کشور به ۸۲ درصد رسیده بود که در حال حاضر به دلیل تغییرات آب و هوایی و گرم شدن هوا با کاهش همراه بوده است.

 

همچنین میزان خروجی سد‌ها در اولین هفته تیرماه ۱.۵۹ میلیارد مترمکعب اعلام شده و این درحالی است که در مدت مشابه پارسال میزان خروجی ۰.۸۱ میلیارد مترمکعب ثبت شده است.لازم به ذکر است ورودی سد‌های کشور در اولین هفته تیرماه ۱.۰۴ میلیارد متر مکعب گزارش شده به طوریکه این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۸ صدم میلیارد متر مکعب بوده است.

 

رشد ورودی خروجی سدها در سال آبی جاری

در این بین سد‌های کشور تحت تأثیر بارندگی‌های مناسب در سال آبی جاری وضعیت مناسبی را تجربه می‌کند به طوری که ورودی آب به سد‌ها در سال آبی جاری به ۸۲.۳۴ میلیارد مترمکعب رسیده که این رقم در مقایسه با ورودی ۲۳.۳۷ میلیارد مترمکعبی مدت مشابه سال گذشته ۲۵۲ درصد رشد داشته است.

 

در حال حاضر میزان خروجی از سد‌ها نیز با افزایش ۲۰۷ درصدی از رقم ۲۰.۳۳ میلیارد متر مکعب در سال آبی گذشته به رقم ۶۲.۵۲ میلیارد متر مکعب در سال آبی جاری رسیده است که این موضوع تاثیر مثبتی بر سال زراعی خواهد داشت.

 

رشد 51 درصدی آب مخازن سدهای کشور

لازم به ذکر است که حجم آب موجود در مخازن کشور در سال آبی جاری ۳۹.۷۴ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به رقم ۲۶.۳۲ میلیارد متر مکعبی در سال گذشته با رشد ۵۱ درصدی روبرو بوده است.گفتنی است تعداد سد‌های بهره برداری شده در کشور به  ۶۸۰ سد رسیده و ۱۱۴ سد در دست احداث است.

 

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top