خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ الجمعة ١٦ شعبان ١٤٤١ Friday, April 10, 2020
کد خبر: 953671
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۰:۱۷
رصد رسانه‌های بیگانه؛
مانیتورینگ جام| فشار بی‌فایده است؛ دلار هم کشید پایین!
مهم ترین خروجی رسانه‌های برون‌مرزی درباره ایران که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی ساعات گذشته می‌باشد، در قالب اخبار و تحلیل‌های کوتاه و گزیده از منظرتان می‌گذرد.
مانیتورینگ جام نیوز مانیتورینگ جام| فشار بی‌فایده است؛ دلار هم کشید پایین!
به این مطلب امتیاز دهید
80% 20% بازدید

جام نیـوز؛

 

 

💢 القدس العربی: امریکا با درک مشکلات حمله به ایران و آثار ویرانگر آن، از ورود به جنگی ویرانگر منصرف شد. همچنین موفقیت انصارالله در برقراری توازن نظامی در برابر ائتلاف سعودی، بستن پرونده یمن با توسل به نیروی نظامی را غیرممکن کرده است

به همین علت عربستان مجبور است به‌دنبال راه حل سیاسی با نتایج غیرتضمین شده برای خود باشد؛ در حالی که امارات با خارج کردن نیروهایش از یمن و کاهش شدت تنش با ایران، نشان داد که تا حدی تعادل خود را بازیافته است.

 

 

💢 اسپوتنیک: تشنج در مناسبات امریکا و ایران بر تصمیم امارات متحده عربی در خروج نیروهایش از یمن تأثیر گذاشته است. امارات نگران متشنج شدن احتمالی روابط واشنگتن-تهران در آینده نزدیک است. اگر این اتفاق رخ بدهد، آن‌ها با تلفات زیادی روبرو خواهند شد و سایر متحدان امریکا در منطقه نیز تحت ضربه قرار خواهند گرفت.

 

 

💢 رأی الیوم: با وجود قطع روابط بین قاهره و تهران، اما اخیرا نشانه‌ها و تغییراتی در روابط دو طرف مشاهده شد که قابل تأمل است. از جمله اینکه مصر مانع عبور کشتی ایرانی حامل نفت برای سوریه، از کانال سوئز نشد و تأکید کرد که تجارت نفت و سلاح، هردو مشروع است.

برخی منابع عالی‌رتبه مصری نیز گزارش دادند که قاهره اخیرا کانال ارتباطی با تهران برقرار کرده و تماس‌هایی بین دو طرف به خصوص پس از حوادث اخیر در منطقه برقرار شده است.

 

💢 رأی الیوم: ایران با نزدیک کردن قایق‌های تندرو خود به نفتکش انگلیسی در خلیج فارس، فقط می‌خواست این پیام را به لندن برساند که اگر بخواهد می‌تواند شناور آن‌ها را توقیف کند. دلیل بسنده کردن ایران به هشدار، مهلتی بود که دریابان شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران، به فرستاده رئیس‌جمهور فرانسه داده بود.

فرستاده ماکرون به ایرانی‌ها قول داد که در صورت خودداری ایران از مقابله به مثل، مساله توقیف نفتکش ایرانی در آب‌های جبل‌الطارق را فیصله دهد.

 

 

💢 وب‌سایت آمریکایی هیل: سیاست فشار حداکثری به ایران، مبتنی بر پیش‌فرض‌هایی نادرست می‌باشد و ترامپ در مورد توان راهبردی جمهوری اسلامی دچار خطای محاسباتی است. تغییر رژیم در ایران به این سادگی‌ها شدنی نخواهد بود.

 


💢 یورو نیوز: بازار آزاد ارز ایران به شرایط قیمتی اواخر بهمن ماه گذشته بازگشت. در فاصله ۱۹ اردیبهشت تا ۲۴ تیر، نرخ دلار با ۳ هزار و ۴۰۰ تومان افت، از ۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان فاصله گرفته است.

این در حالی است که از اردیبهشت به این‌سو، دامنه تحریم‌های اقتصادی امریکا علیه ایران وسعت بیشتری پیدا کرده و ابعاد تنش در خاورمیانه در پی حمله به چند نفتکش‌ و سرنگونی یک پهپاد امریکایی افزایش یافته است. همزمان مهلت ایران به اتحادیه اروپا نیز سپری و کاهش سطح تعهدات برجامی ایران آغاز شد.

اما بر خلاف یک‌سال گذشته، به‌نظر می‌رسد ظهور عواملی داخلی، تأثیرگذاری محرک‌های سیاست خارجی را بر معادلات بازار ارز ایران خنثی کرده است.

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top