|
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ الخميس ٥ شوّال ١٤٤١ Thursday, May 28, 2020
کد خبر: 954009
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۸:۱۵
کرزی: آمریکا نباید از خاک افغانستان علیه ایران استفاده کند
رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که برای به نتیجه رسیدن روند صلح این کشور آمریکا باید اعتماد کشورهای همسایه را جلب کند و همچنین واشنگتن نباید از خاک افغانستان علیه ایران استفاده کند.
 حامد کرزی کرزی: آمریکا نباید از خاک افغانستان علیه ایران استفاده کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان در نشستی درباره صلح و امنیت در کابل تصریح کرد: مردم این کشور معاملات خارجی بین آمریکا و دیگر کشورها بر سر خاک افغانستان را قبول نخواهند کرد.
وی افزود: ما از آمریکا و شرکایش می خواهیم تا در تلاش های خود برای صلح اعتماد کامل همسایگان ما را جلب کنند؛ وقتی همسایگان ما به روند صلح اعتماد نداشته باشند و خود را در آن دخیل ندانند صلح نیز تحقق نخواهد یافت.


کرزی همچنین هشدار داد که آمریکا نباید در نزاع با ایران از خاک افغانستان استفاده کند.
رئیس جمهور سابق افغانستان همچنین تصریح کرد که برای تحقق صلح مردم این کشور باید نه در جایگاه میهمان بلکه به عنوان مالک روند صلح در آن مشارکت داشته باشند.
این در حالی است که بسیاری از تلاش آمریکا برای مذاکره و ایجاد توافق دوجانبه با طالبان ابراز نگرانی کرده و می گویند واشنگتن دولت افغانستان را از این روند کنار گذاشته است.


از سوی دیگر نیز طالبان حاضر به دیدار و مذاکره رسمی با نمایندگان دولت افغانستان نیست.
کرزی در ادامه نقش آمریکا و پاکستان در روند صلح افغانستان را مهم خواند زیرا به گفته وی جنگ در این کشور را نیز آن ها آغاز کرده اند.

 

تسنیم

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top