|
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ الخميس ١١ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 2, 2020
کد خبر: 954090
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۱۹:۰۱
افزایش ۲۵ درصدی مانده حساب بانک‌ ها در سال ۹۷
براساس آمارها کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکهاو مؤسسات اعتباری در پایان اسفند ماه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۶۷۳.۴ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۶ افزایش ۲۵.۶ درصدی داشته است.
ارز افزایش  ۲۵  درصدی  مانده  حساب  بانک‌ ها  در سال  ۹۷
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس  اقتصادی جام نیوز،  گزارش وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکهاو مؤسسات اعتباری در پایان اسفند ماه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۶۷۳.۴ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به پایان سال قبل با افزایش ۲۵.۶ درصدی معادل ۴۲۰۹.۳ هزار میلیارد ریال رشد داشته است.

 

در این بین وضعیت سپرده‌های بانکی در اشتان‌های کشور حاکی از آن است که بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۱۳۱۸.۷ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهکیلویه و بویر احمد معادل ۵۵.۲ هزار میلیارد ریال بوده است.

 

لازم به ذکر است که مانده کل تسهیلات ریالی و ارزی در بانک‌ها بالغ بر ۱۵۰۹۰.۲ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به پایان سال ۹۶ بالغ بر ۲۵۰۳.۱ هزار میلیارد ریال معادل ۱۹.۹ درصد افزایش داشته است.همچنین بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۹۷۵۲.۱ هزارمیلیارد ریال وکمترین مبلغ مربوط به استان کهکیلویه و بویراحمد معادل ۵۱.۸ هزارمیلیاردریال بوده است.

 

گفتنی است نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۳ درصد بوده که نسبت به پایان سال ۹۶، به میزان ۴.۱ واحد درصد کاهش داشته استاز طرفی نسبت تسهیلات به سپرده‌ها در استان تهران ۹۴.۹ درصد و استان کهکیلویه و بویر احمد ۱۰۵.۶ درصد را نشان می‌دهند.

 

 

مشرق

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top