|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 954200
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۹:۲۳
شوخی های غیر اخلاقی کارمندان مرزبانی آمریکا دردسرساز شد
هزاران نفر از کارمندان کنونی و پیشین مرزبانانی آمریکا، گروهی پنهانی در فیس‌بوک درست کرده بودند که در آن مهاجران و حتی نمایندگان لاتین‌تبار کنگره را با عبارت های توهین آمیز مسخره می‌کردند.
گروه فیسبوکی مرزبانان آمریکایی شوخی های غیر اخلاقی کارمندان مرزبانی آمریکا دردسرساز شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش جام‌نیوز، وب سایت، خبری تحلیلی آمریکایی "پروپابلیکا"(ProPublica) (سازمان خبری مستقل غیرانتفاعی متعهد به روزنامه‌نگاری در زمینهٔ‌ منافع عمومی)در روزهای گذشته، گزارشی از یک گروه فیس بوکی مخفیانه کارمندان مرزبانی آمریکا را منتشر کرد. این گزارش با بهت مخاطبان روبه‌رو شد.

 

گزارش وب سایت پروپابلیکا از گروه فیسبوکی کارمندان مرزبانی آمریکا

 

این گروه فیسبوکی ۹۵۰۰ نفر عضو داشته است که همه آنها از کارمندان فعلی و سابق مرزبانی آمریکا بودند.نوشته‌های  این گروه،  همگی توهین آمیز بودند. به طوری که امکان انتشار برخی از آنها وجود ندارد.یک استاد جامعه‌شناسی زبان آنها در نوشته‌هایشان را "دیگرهراسانه و جنسیت‌زده" توصیف کرده است.

 

 

نمونه های از محتواهای توهین آمیز این گروه فیس بوکی به همراه یکی از ادمین های گروه

 

در گزارش پروپابلیکا آمده است، اعضای این گروه فیسبوکی پنهانی حتی با مرگ انسان‌هایی که قصد مهاجرت به آمریکا داشتند شوخی می‌کردند. در یکی از نوشته‌هایشان پیشنهاد شده که به سمت نمایندگان کنگره که برای بازدید از مکان نگهداری مهاجران و پناهجویان آمده‌اند "بوریتو" پرتاب کنند. بوریتو ساندویچ مکزیکی است.

 

نمونه ای دیگر از محتواهای توهین آمیز

 

 

فحاشی به نمایندگان لاتین‌تبار کنگره آمریکا در این گروه تا آنجا پیش رفته که تصویری زن‌ستیزانه از "الکساندرا اوکازیو کورتز" (یکی از نمایندگان نیویورک) منتشر کرده‌اند که او را در حال عمل جنسی با یک مهاجر، نشان می‌دهد.  در تصویری ترامپ در حال اجبار خانم کورتز به یک عمل جنسی  را نشان می‌دهد.

 

 

نمونه ای دیگر محتواهای توهین آمیز گروه فیس بوکی کارمندان مرزبانی آمریکا

 

"هواکین کاسترو" رهبر فراکسیون لاتین‌تبارهای کنگره آمریکا در واکنش به  توهین های غیر اخلاقی این گروه از کارمندان گفته  است،کسانی که چنین چیزهایی نوشته‌اند خطری برای مهاجران و همکارانشان هستند و لیاقت پوشیدن هیچ یونیفورم ایالات متحده را ندارند. این نوشته‌ها ثابت می‌کند که بعضی انتقادها به مرزبانی آمریکا واقعیت دارد.

 

نمونه ای دیگر از محتواهای توهین آمیز

 

در مطلبی دیگر، عکسی از یک پناهجو را منتشر کرده‌اند که فرزندش را درون کیسه‌ای بزرگ گذاشته و سعی می‌کند از رودخانه مرزی بگذرد. کسی زیر او نوشته: "حالا خوب است که در کیسه زباله گذاشته‌" فردی دیگر نوشته که به یاد روش پخت غذا درون کیسه افتاده است.

 

 

نمونه ای دیگر از محتواهای توهین آمیز

 

سازمان گمرکات و مرزبانی ایالات متحده آمریکا، تحقیق درباره این گروه را آغاز کرده‌ است. این سازمان گفته است که موارد اتهامی در این گزارش را به وزارت امنیت داخلی آمریکا  گزارش کرده و آنها تحقیق درباره این گزارش را آغاز کرده‌اند.

 

جای تعجب هست که چطور غول های  خبری دنیا  نظیر  BBC.CNN.VOA.FOX.NBC و دیگر رسانه ها این موضوع را پوشش خبری ندادند!؟ جمع شدن هزاران نفر از کارمندان دولت در فضای مجازی  و انتشار پیام های توهین آمیز گویاترین دلیل برای نهادیه شدن، توهین، تحقیر و زرورگویی حتی به هموطنان و هم زبانانشان در بدنه دولت آمریکاست.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top