|
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ السبت ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 15, 2020
کد خبر: 954205
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۹:۲۸
علم الهدی: شورای نگهبان حافظ دروازه مردم‌ سالاری است
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی شورای نگهبان را پاسدار و حافظ دروازه مردم سالاری برای جلوگیری از نفوذ دشمن دانست.
 علم الهدی علم الهدی:  شورای نگهبان حافظ دروازه مردم‌ سالاری است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با اعضای نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در خراسان رضوی با بیان اینکه نظارت شورای نگهبان، فیلتر قوی و ارزشمند در ورود به کارگزاری نظام مقدس جمهوری اسلامی است گفت: نکته ای که باید از نظر شناخت موقعیت و وظیفه خود در این نهاد به آن توجه داشته باشید، خطیر بودن این موقعیت و وظیفه است.

وی افزود: نظام مقدس اسلامی از نظر مبانی اعتقادی و ایمانی سه خصوصیت دارد، اول اینکه نظامی است که افراد وابسته به دین و اسلام با ایثارگری پای آن جان دادند، دوم اینکه آرمان اسلام خواهی در این نظام مقدس متبلور است و خصوصیت سوم آنکه معتقد به وجود امام زمان (عج) هستیم و امام حاکم بر خود را وجود مقدس ایشان تحت مباشرت حجت امام عصر (عج) یعنی ولی فقیه می دانیم.

وی با بیان اینکه این نظام، صف مقدم جبهه و جنگ با دشمنان پیغمبر اسلام (ص) است اظهار داشت: این نظام با داشتن "ولایت فقیه"، قلعه محکمی در برابر نفوذ دشمن است که دروازه وسیعی به اسم دموکراسی دارد و اعضای نظارت بر انتخابات شورای نگهبان، پاسدار این دروازه برای جلوگیری از نفوذ دشمن از طریق آن هستند.

آیت الله علم الهدی گفت: "تبار شناسی عامل نفوذی" در کار شورای نگهبان اهمیت بسیار دارد که باید به آن توجه کرد زیرا عامل نفوذی یک انگلیسی، فرانسوی یا آمریکایی نیست بلکه یک ایرانی با تابلو انقلابی و ولایت مداری است.
وی افزود: دشمن به دنبال افراد و جریانی می رود که با رهبری زاویه دارند و از میان آنان گزینش می کند. کسی که با رهبری زاویه دارد، رهنمودها و ولایت رهبری را اندازه گیری می‌کند، بخشی را قبول و بخشی را در عرصه های مختلف رد می‌کند، تبار عامل نفوذی دشمن است.
وی اظهار داشت: کسی که با رهبری زاویه دارد و خط و موضع رهبری را در مبارزه با استکبار، سیاست خارجی و دیگر موضوعات جرح و تعدیل می‌کند، از تباری است که دشمن عامل نفوذی خود را از این تبار استخدام می کند.

آیت الله علم الهدی گفت: اگر منشأ ریزش و تنزل برخی افراد در طول عمر انقلاب را بررسی کنیم، می بینیم که از اختلاف و مخالفت آنان با رهبری شروع می‌شود. از جمله منافقین که ۱۷ هزار بی گناه را در کشور کشتند، آنان روزی مبارز با دشمن، انقلابی و وابسته به امام (ره) بودند اما نقطه انفصال آنان از امام راحل، اختلاف آنان با ایشان بود که گفتند امام (ره) را قبول داریم اما گزینه های ایشان را قبول نداریم.
وی با بیان اینکه باید نسبت به بروز تخلف در انتخابات حساس باشیم افزود: تقلب در عرصه انتخابات ما یا صورت نمی گیرد یا اگر صورت بگیرد آنقدر ضعیف است که قابل توجه نیست اما چیزی که در انتخابات ما رخ می دهد، تخلف است که نباید آن را دستکم گرفت، یعنی با انجام اقداماتی، انتخابات را مهندسی می‌کنند که نتیجه به نفع خودشان یا دوستانشان تمام شود.

وی اظهار داشت: در انتخابات گذشته مواردی از تخلف و تأمین نشدن تعرفه در برخی نقاط پرجمعیت حاشیه شهر رخ داد اما به آن رسیدگی نشد.

وی گفت: فضای نظارت شورای نگهبان یک فضای دینی و اعتقادی است که باید بر تیز هوشی ناظران و دقت نظر آنان توجه شود تا گرفتار حرکت های فریبکارانه نشوند.

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top