|
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١ Wednesday, June 3, 2020
کد خبر: 954232
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۳:۴۱
عبدالباری عطوان: ترامپ اگر راست می‌گوید لاشه پهپاد ایرانی را نشان بدهد + ویدیو
چه کسانی هزینه‌های این ائتلاف را پرداخت خواهند کرد؟ اعراب. متأسفانه ما گاو‌های شیرده ای هستیم که این دروغگوی بزرگ ما را می‌دوشد. کشتی‌هایی که قرار است در این ائتلاف به کار گرفته شوند، به سوخت نیاز دارند. چه کسی سوخت آن‌ها را تأمین می‌کند؟
عبدالباری عطوان: ترامپ درباره سرنگونی پهباد ایرانی دروغ می گوید عبدالباری عطوان: ترامپ اگر راست می‌گوید لاشه پهپاد ایرانی را نشان بدهد + ویدیو
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم گفت: دروغگویی رئیس جمهور آمریکا در خصوص سرنگونی پهپاد ایرانی و طرح چنین ادعایی به این سبب است که او فهمیده، تحریم‌ها علیه تهران شکست خورده و به اهداف خود نرسیده است.

"عبدالباری عطوان" افزود: آمریکا در خصوص پهپاد ایرانی بزرگنمایی کرد. حالا اگر شما می‌گویید پهپاد ایرانی را منهدم کرده اید، پس لاشه‌های آن کجاست؟ ایرانی‌ها زمانی که پهپاد آمریکایی «گلوبال هاوک» را سرنگون کردند، با غواصی در عمق دریا لاشه‌های آن را یافتند و به ما نشان دادند. خب حالا آمریکا هم همین کار را بکند.

 

عطوان گفت: ترامپ یک دروغگوی حرفه‌ای است و سریال طولانی دروغ‌های او در آرشیو روزنامه‌های انگلیسی موجود است و حتی معاونان سابق او هم به این موضوع اذعان کرده اند. حال این پرسش مطرح است که چرا آن‌ها می‌خواهند دروغ بگویند؟ این موضوع چندین علت دارد: اول اینکه آن‌ها متوجه شده اند، تحریم‌ها علیه ایران شکست خورده است و همچنین آمریکایی‌ها تا الان نتوانسته اند مردم ایران را تحریک کنند تا از کوره دربروند و همانند کشورهای عربی نظام های خود را سرنگون کنند.

 

 

ویدیو| اظهارات عطوان

 

 

وی افزود: ایرانی‌ها وقتی حرفی می‌زنند، به آن عمل می‌کنند.

 

عطوان تصریح کرد: مسئله دیگر این است که آمریکا می‌خواهد ایران را برای بار دوم بر سر میز مذاکره بکشاند. یعنی ترامپ واقعا در مخصمه بسیار بزرگی افتاده است. ایرانی‌ها هم به این درخواست نه گفتند؛ مگر در صورتی که شروط آن‌ها عملی شود.

 

وی پرسید: چه کسانی هزینه‌های ائتلاف امریکایی را پرداخت خواهند کرد؟ اعراب. متأسفانه ما گاو‌های شیرده ای هستیم که این دروغگوی بزرگ ما را می‌دوشد. کشتی‌هایی که قرار است در این ائتلاف به کار گرفته شوند، به سوخت نیاز دارند. چه کسی سوخت آن‌ها را تأمین می‌کند؟ معلوم است: کشور‌های عربی. همچنین هزینه‌های نگهداری و تعمیر را هم باید کشور‌های عربی پرداخت کنند. هدف ترامپ نیز دوشیدن است. امارات حدود ۱۸۰ میلیارد دلار پرداخت کرد.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top