خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 954291
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۳:۳۰
رهبانی: باید درباره عملکرد دولت هم سریال بسازیم / امیدوارم در «گاندو ۲» باشم
بازیگر نقش «آقا محمد» سریال «گاندو» با حضور در خبرگزاری دانشجو به سوالات خبرنگاران گروه فرهنگی خبرگزاری در خصوص این سریال و سایر فعالیت‌های هنری خود پاسخ داد.
رهبانی رهبانی: باید درباره عملکرد دولت هم سریال بسازیم / امیدوارم در «گاندو ۲» باشم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، وحید رهبانی، بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر که سالها پیش با سریال تلویزیونی «خانه ما» در نقش یک جوان عشق فوتبال به یک چهره شناخته شده در تلویزیون مطرح شد بطوری که برخی ها برای رهبانی جوان در ادامه راه انتظار ایفای نقش در سریال ها و مجموعه های مختلف تلویزیونی را می‌کشیدند اما انگار رهبانی جوان مسیر حرفه ای  خود را در هنر، انتخاب کرده بود و در سالهای متمادی خود را به عنوان یک کارگردان تئاتر مطرح میکرد و برای تحصیل در رشته کارگردانی تئاتر راهی کانادا شود و البته قبل از عزیمت به کانادا در فیلم سینمایی «دوئل» احمدرضا درویش به ایفای نقش پرداخت، حال چند سالی که رهبانی با اتمام تحصیل خود و برخی فعالیت های تئاتری در کانادا به ایران بازگشته است.

 

رهبانی طی این سالها بیشتر درگیر کارگردانی تئاتر بوده و در کنارش حضور نه چندان پررنگ در یکی دو فیلم سینمایی بوده است تا اینکه وحید رهبانی با ایفای نقش در سریال «گاندو» به عنوان نقش نخست، خود را دوباره بر سر زبان ها انداخت با این تفاوت که «نیمای» خانه ما این روزها تبدیل به «آقا محمد» گاندو شده است، در ادامه بخشی از مصاحبه وحید رهبانی با خبرگزاری دانشجو از نظرتان میگذرد:

 

اینکه بخواهم برای همیشه در تلویزیون فقط نقش «آقا محمد» سریال گاندو را بازی کنم به ذهنم خطور کرده، اما نمی‌توانم با قاطعیت و صد در صد بگویم دیگر در تلویزیون نقشی غیر از «آقا محمد» گاندو بازی نمیکنم، زیرا واقعا ممکن است نقش دیگری پیشنهاد شود که هیجان انگیز باشد.


در واقع دوست دارم تا ده سال «آقا محمد» باشم حتی به این فکر میکنم از اینکه مردم در ۵۵ سالگی من را ببینند و بگویند این کارآگاه و مامور درجه یک سریال «گاندو» است، احساس خوشایند و قشنگی برایم است.

 

دادن آنتن به «گاندو» جسارت میخواست/ باید درباره عملکرد دولت هم سریال بسازیم!

گاندو جدا از دستاورد‌هایی که داشته شروع کننده این گفتمانی است که درباره عملکرد دولت فعلی هم سریال بسازیم حتی در مورد مدیری که هفته پیش مشکل داشته باید حرف بزنیم و این گفتمان نویی است که با «گاندو» شروع شده که باید درباره مشکلات شفاف حرف بزنیم و اتفاق قشنگی است و مانند یک جویبار کوچکی است که راه را باز می‌کند و مردم احساس می‌کنند همین که حرف هایشان در سریال زده میشود احساس رضایت میکنند.
در ۴۰ سال گذشته خیلی سعی کردیم در تلویزیون که رسانه گسترده و شاید گسترده‌ترین رسانه ماست دست به عصا باشیم اولین باری است که گاندو با هدف شفاف سازی روی آنتن میرود و این بستر را فراهم کردن در واقع دادن این آنتن به یک چنین قصه‌ای جسارت می‌خواهد.

 

«گاندو» موج غرور ملی در جامعه به پا کرد

«گاندو» جامعه را دچار موج عجیبی کرده بطوری که مردم جامعه پس از دیدن سریال از اینکه یک ایرانی هستند احساس غرر میکنند و این احساس به بازیگران و عوامل سریال هم منتقل شده است بطوری که به مادرم می‌گفتم که خیلی باید خدا تو را دوست داشته باشد که در اثری که موجب عزت نفس هموطنانت شده ایفای نقش کنم.
 

برای «آقا محمد» ادا و اطوار درنیاوردم!

مردم خیلی با دقت سریال‌ها را دنبال میکنند و موقع تماشای سریال به خوبی به چشمان بازیگران نگاه میکنند و اگر هنرپیشه‌ای با جان و دل بازی نکند به خوبی متوجه میشوند و بازی بازیگر با پس می‌زنند.
من هم سعی کردم با تمام وجود و با اعتقاد کامل به ایفای نقش بپردازم شاید به همین خاطر باشد که در دل مردم جا گرفته ام و این روز‌ها در کوچه و خیابان به بنده لطف دارند و این مسئله برای بازیگر بهترین پاداش محسوب میشود.
وزنه‌ای که روی دوش نقش «آقامحمد» بود خیلی زیاد و سنگین بود که ظرافت‌های خاصی را در بازی میطلبید بطوری که باید در موقعیتی سر بچه‌های تیم خودش داد وفریاد کند و از سوی با یک مهربانی خاصی باید هوایشان را داشته باشد و حتی شوخی‌های ریزی با آن‌ها داشته باشد، شخصیت آقا محمد باید به جز تقابل با مادر و اقای عبدی (رئیس)، با هر کسی که در گاندو صحبت می‌کرد باید مانند یک بازجو صحبت میکرد.
برای ایفای نقش «محمد» سعی کردم هیچ کاری اضافه و خاصی نکنم و خیلی صاف و تمیز شخصیت محمد را آنطور که باید نشان دهم در واقع تمام تلاشم این بود که بدون هیچ ادا و اطواری نقش آقا محمد را بازی کنم و این مسئله را از مکتب تئاتر آموخته ام.

 

معنی امنیت را نمیفهیم / خدارشکر که امروز تهران کابل نیست

درباره عزیزانی که ما در سریال «گاندو» نقششان را بازی کردیم باید بگویم، باید آدم بزرگی باشید که قبول کنید جانتان را هر روز کف دستتان بگذارید و برای امنیت کشورتان بجنگید آنهم وقتی که بدانید نه پول زیادی نصیبتان میشود و نه اسمی از شما به میان آروده میشود و این عزیزان با قلب‌های بزرگ چنین ویژگی را دارند.
این لطفی که این روز‌ها مردم نسبت به عوامل سریال گاندو دارند در واقع تقدیر مردم از سربازی بی نام ونشانی است که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند هر چند که آنان برای تقدیر این جانفشانی‌ها را نمی‌کنند.
در نهایت از صمیم قلب از این غیورمردان تشکر می‌کنم که شرایطی فراهم کردند که وضعیت امنیت ایران امروز همانند کابل نیست، واقعا تادر مکان ناامنی نباشیم معنی و مفهموم امنیت را نمی‌فهمیم، متاسفانه برخی‌ها تصور میکنند امنیت مانند هوا است که باید خود به خود باشد و مثلا صبح که از خواب بلند می‌شویم باید امنیت اتوماتیک وجود داشته باشد، اما فقط باید جای ناامن برویم تا بفهمیم این دوستان چه قدر ارزشمند هستند.
من با توجه به حسی که از این دوستان به هر حال دریافت کردم می‌دانم که خیلی نیازی به تشکر ما ندارند.

 

امیدوارم در «گاندو ۲» باشم

درباره فصل دوم «گاندو» باید بگویم، هنوز متن گاندو ۲ به دستم نرسیده و هنوز هیچ کس جز نویسنده نمی‌داند که چه شخصیتی در داستان وجود دارد در هر حال امیدوارم شخصیت «آقامحمد» در گاندو ۲ حضور داشته باشد و من هم نقشش را بازی کنم.


چشم انتظاری برای فصل دوم گاندو فقط مختص عواملنیت بلکه مردم هم پیگیر فصل ۲ گاندو هستند و به شوخی میپرسند «آقا محمد، نمی‌خواهید از مشهد بیایید».

کلیدواژه ها:
گاندو  |  سریال  |  سینما  |  فیلم  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top