|
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٧ ذو القعدة ١٤٤١ Wednesday, July 8, 2020
کد خبر: 954565
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۱ - ۱۷:۵۰
حجم آب دریاچه ارومیه کاهش یافت
حجم آب دریاچه ارومیه در روز‌های اخیر با آفت نسبت به هفته اخیر روبرو بوده و به رقم ۴.۵۰ میلیارد متر مکعب رسیده است.
دریاچه ارومیه حجم  آب  دریاچه  ارومیه  کاهش  یافت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  آخرین آمار منتشره از دریاچه ارومیه حاکی از آن است که تراز سطحی آب دریاچه تا تاریخ ۲۹ تیرماه سال آبی جاری به هزار و ۲۷۱ متر و ۶۶ سانتیمتر رسیده است که نسبت به چند روز اخیر اُفت داشته است.با وجود کاهش تراز سطح آب دریاچه نسبت به روز‌های اخیر، اما این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد یک مترو ۵ سانتیمتری روبرو بوده است.
 

همچنین وسعت دریاچه ارومیه تا تاریخ ۲۹ تیرماه سال جاری رقم ۳۰۶۸.۱۰ کیلومتر مربعی را نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۹۴۰ کیلومتر مربعی همراه بوده است.این درحالی است که نسبت به دراز مدت وسعت دریاچه با میانگین ۴۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربعی اُفت ۱۴۴۶.۷۸ کیلومتر مربعی داشته است.

 

 

از طرفی حجم آب دریاچه نیز تا تاریخ  ۲۹ تیرماه  سال جاری به ۴.۵۰ میلیارد متر مکعب رسیده است.اگرچه وسعت دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است، اما با گرمتر شدن هوا در روز‌های اخیر این شاخص با اُفت همراه بوده است.

 

مقایسه وضعیت دریاچه ارومیه در تیرماه سال های اخیر

مقایسه تصاویر ماهواره‌ای از دریاچه ارومیه در تیرماه سال‌های ۹۳، ۹۷ و ۹۸ نیز تغییر وسعت و حجم آب دریاچه را به خوبی نشان می‌دهد به طوریکه وسعت دریاچه از هزار و ۸۸۰ کیلومتر مربع در سال ۹۳ به ۳ هزار و ۱۲۰ کیلومتر مربع در سال جاری رسیده است.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top