|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 954753
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۳ - ۰۹:۰۰
ایران هم می‌تواند از ابزار مقابله به مثل برای رفع مزاحمت‌ها بهره جوید
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی از سوی سپاه پاسداران گفت: مقابله به مثل یک قانون حقوقی پذیرفته شده در حقوق بین‌الملل است و ایران هم می تواند از این ابزار برای رفع مزاحمت‌ها بهره جوید.
آقامحمدی ایران هم می‌تواند از ابزار مقابله به مثل برای رفع مزاحمت‌ها بهره جوید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، ابراهیم آقامحمدی، با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی از سوی سپاه پاسداران بیان کرد: اقدامات انگلیس چه در توقیف کشتی ایرانی و چه حرکت خلاف جهت نفتکش‌شان در آب‌های سرزمینی کشورمان، رفتاری عادی نیست.

وی ادامه داد: انگلیس نفتکش ایرانی را بدون هیچگونه مستندات حقوقی قابل قبول در جبل‌الطارق توقیف کرده‌ است. به فرض اینکه این نفتکش عازم سوریه بوده باشد، تنها اتحادیه اروپا این کشور را تحریم کرده بود و نه سازمان ملل، لذا این تحریم‌ها فقط برای کشور‌های عضو اتحادیه اروپا الزام‌آور بوده است ونه برای ایران. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم خاطرنشان کرد: ایران به دلیل محدودیت‌های غیرقانونی که دولت مستکبر آمریکا به وجود آورده نمی تواند مقصد واقعی این نفتکش را عنوان کند؛ اما انگلیس با حقه‌بازی درصدد است نام کشور مقصد را برای آمریکایی‌ها فاش کند.

آقامحمدی تصریح کرد: اگر بنا به اذیت باشد، مقابله به مثل یک قانون حقوقی پذیرفته شده در حقوق بین الملل است و ایران هم می تواند از این ابزار برای رفع  مزاحمت‌ها بهره جوید. 

وی خاطرنشان کرد: چنانچه با اقدامات اینچنینی بخواهند کشور را تحت فشار بگذارند، ایران نیز با قدرت و توانایی‌هایی که دارد قطعا از حقوق خود و مرز‌های ‌اش دفاع می‌کند.

 

میزان

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top