|
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ السبت ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 15, 2020
کد خبر: 954927
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۵ - ۱۵:۴۸
تذکر قانونی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به مسیح علینژاد
جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز روز گذشته ارسال فیلم های کشف حجاب در خیابان های ایران به مسیح علینژاد را عملی مجرمانه و غیرقانونی برشمرد که تهیه کنندگان آن می توانند تحت پیگرد قضایی قرار گیرند.
جلیل محبی تذکر قانونی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به مسیح علینژاد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مدت هاست که مسیح علینژاد در راستای تفرقه میان جامعه ایرانی، درصدد ایجاد دو دستگی میان افراد با حجاب و بدحجاب می باشد.

 

جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز روز گذشته ارسال فیلم های کشف حجاب در خیابان های ایران به مسیح علینژاد را عملی مجرمانه و غیرقانونی برشمرد که تهیه کنندگان آن می توانند تحت پیگرد قضایی قرار گیرند.

 

مسیح علینژاد در پاسخ به این مضوع در توئیتر خود نوشت: « جناب محبی شما دبیرستاداحیای امربه معروف هستی جایی که باعث ایجاد مزاحمت برای میلیون‌ها ایرانی میشوید.من باید از شما به جرم آزار شهروندان و تحمیل حجاب اسلامی به آنان شکایت‌نامه تنظیم کنم تا نام شما در لیست ناقضان حقوق بشر قرار گیرد.یاد بگیرید کسی حق ندارد در خیابان مزاحم دیگران شود.»

 

اما دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به علینژاد و با استناد به بندهای قانون اساسی کشور نوشت:
« خانم علینژاد!

۱. مطابق ۱و۲و۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی همه آزادی ها و محدودیت ها منوط به قانون هرکشور است.

۲.مطابق ماده ۱۷ حریم خصوصی هرکشور را قانون تعیین می‌کند.

۳.مطابق ماده ۱۸کلیه مقررات مربوط به آزادی مذهب منوط به قانون است.

۴.اخلاق عمومی مطابق ماده ۱۹زیربنای آزادی است.

۵.مطابق قانون هرکس به مردم و حاکمان بدون ارتکاب توهین و افترا و ضرب و جرح تذکر دهد که قانون را رعایت کنند وظیفه قانونی خود را انجام داده است.

۶.شما هم مطابق قانون آمربه معروف ‌و ناهی از منکرهستید. همین که به آمرین به معروف میگویید درکار دیگران دخالت نکنید دارید نهی از منکرمیکنید. مطابق منطق خودتان به شما عرض میکنم که درکار آمرین به معروف دخالت نکنید.

۷. شما از کشور متخاصم با ایران حقوق دریافت می‌کنیدپس همکار آنها هستید و مطابق قانون همکاری با شما جرم است و دادگاه انقلاب مانند قبل همکاران شما را محکوم می‌کند.

۸.مجددا عرض میکنم هم وطنان بنده را ترغیب به جرم همکاری با بیگانه نکنید و برایشان مشکل قضایی ایجاد نکنید.»

 

 

محبی همچنین در پایان یادآور شد: « نکته به هموطنان عزیز:مراقب باشید عده ای شما را از تهیه فیلم ‌و هر نوع سند دیگر برای ارائه به قوه قضاییه در جهت مبارزه با فساد خصوصا فساد مسوولان منع نکنند. گرفتن فیلم برای ارسال به دشمن جرم است نه کمک به اجرای قانون ومبارزه با فساد. درآینده نزدیک از قوه قضاییه خبرهای خوبی میشنوید.»

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top