|
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ الجمعة ٦ شوّال ١٤٤١ Friday, May 29, 2020
کد خبر: 955026
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۶ - ۱۵:۰۱
منافقین و جنایات فراموش نشدنی آنها در کردستان|فیلم
سازمان منافقین خلق در نشستی مشترک با رژیم بعث به این نتیجه رسید که با یک عملیات نظامی با حمایت ارتش صدام و خصوصا نیروی هوائی، می‌توان حکومت مرکزی ایران را نابود کرد. این عملیات فروغ جاویدان نامیده شد.
ملاقات رجوی با صدام منافقین و جنایات فراموش نشدنی آنها در کردستان|فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، در حالي كه عراق با بازپس‌گيري اغلب مناطقي كه طي سال‌هاي گذشته از دست داده بود، مي‌رفت تا با اقدامات بعدي، صحنه نبرد را بيش از پيش به نفع خود تغيير دهد، پذيرش قطع‌نامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل از سوي ايران - در تاريخ1367/4/27   - موجب گرديد ارتش عراق در اقدامي شتاب زده، منطقه خوزستان را بار ديگر مورد هجوم گسترده قرار داده و تا جاده اهواز - خرمشهر پيش‌روي كند و خرمشهر را نيز در معرض تهديد قرار دهد. اين تهاجم عراق - كه دو بار ديگر نيز تكرار شد - با مقاومت شديد سپاهيان اسلام خنثي و ارتش عراق تا مرز عقب رانده شد. به اين ترتيب، دشمن در حالي كه از تصرف خوزستان نااميد شده بود، تهاجم ديگري را در تاريخ 3 /5 /1367 از طريق مركز كرمانشاه و با به‌‌كارگيري نيروهاي سازمان مجاهدين خلق (منافقين) آغاز كرد و در حالي كه اغلب يگان‌هاي ايران در جبهه جنوب مستقر بودند، تا تنگه چهار زبر (بين اسلام آباد و كرمانشاه) پيش‌روي كرد.

 

نقشه عملیات مرصاد برای مقابله با منافقین

 

منافقين، حدود 30 تيپ رزمي براي تهاجم خود به خاك ايران تشكيل داده بودند. هر تيپ 170 تن نيروي رزمي (20 زن و 150 مرد) در اختيار داشت كه به همراه نيروهاي پشتيباني به 280 تن مي‌رسيد و داراي دو گردان پياده، يك گردان تانك، يك گردان ادوات و يك گردان اركان و پشتيباني رزم بود. تعداد كل نيروي رزمنده نيز حدود 5200 تن و نيروي در صحنه به حدود 7000 تن مي‌رسيد. تجهيزات منافقين نيز عبارت بود از: 120 دستگاه تانك سبك كاسكاويل برزيلي، 40 دستگاه نفربر پی.ام.پی، 30 قبضه توپ 122 ميليمتري، حدود 240 قبضه خمپاره، 1000 قبضه آرپي‌جي هفت، 700 قبضه تيربار، 20 قبضه تفنگ 106 ميليمتري، 60 قبضه مسلسل دوشكا و حدود 1000 دستگاه خودرو.

منافقین با این تجهیزاتی که صدام به کمک کشورهای اروپایی و آمریکایی در اختیار آنها قرار داده بود. در خوشحالی خود فرو رفته بودند و احساس می کردند که کاری که صدام  با پشتیبانی تمامی کشورها در طول 8 سال از انجام آن ناتوان بود، منافقین در چند روز انجام خواهند داد.

 

سخنرانی مسعود رجوی قبل از عملیات فروغ جاویدان و شور منافقین برای حمله به ایران

 

 

منافقین با ورود به اسلام آباد وحشیانه ترین جنایات را انجام دادند، آنان در شب ورود به اسلام‌آباد، در بیمارستان امام‌ خمینی(ره) مجروحان را قتل عام می‌کردند، به گفته شاهدان عینی آنها حتی به زنان هم رحم نکرده و سر جنسیت جنین یک زن حامله شرط بندی کرده و شکم مادر را دریده و جنین را با گلوله می زنند.

 

خاطرات ایران ترابی پرستار جنگی شاهد عینی جنایات

 

منافقان در همان شب وارد بیمارستان امام خمینی اسلام آباد شده و تمامی کادر بیمارستان و مجروحین را اعدام کرده و در اقدامی غیر انسانی بخش کودکان بیمارستان را به همراه مادران به آتش می کشند.

 

کشتار مردم در اسلام آباد توسط منافقین

خاطرات ایران ترابی پرستار جنگی شاهد عینی جنایات، آتش زدن بخش کودکان بیمارستان اسلام آباد

 

پس از مقاومت تعداد اندكي از نيروهاي (حدود يك گردان) سپاه و بسيج در دشت حسن آباد و زمين‌گير شدن نيروهاي دشمن در پشت ارتفاعات چهار زبر، عمليات مرصاد در تاريخ 4/5/1367 با رمز مبارك "يا علي‌بن‌ابيطالب(ع)" از سه محور "چهار زبر"، "قلاجه تاسيلو" و "سه‌راهي اسلام آباد - پل دختر" و نيز با هلي‌برد يك گردان در ارتفاعات تنگه روستاي حسن آباد  در دو مرحله آغاز شد و رزمندگان توانستند تا ساعت 16 روز 6/5/1367 به اهداف خود دست يابند. شکست سنگین سازمان مجاهدین خلق در عملیات مرصاد ضربه شدیدی بر روحیه باقی مانده نیروهای این سازمان وارد آورد. بسیاری از افراد سازمان که به اسارت درآمده بودند، از سرخوردگی و بن‌بست سازمان سخن به میان می‌آوردند و بسیاری دیگر نیز که موفق به فرار از سلطه سازمان شده بودند، به ایران بازگشته و یا به کشورهای اروپایی رفتند. صدام نیز ۱۰ روز پس از این شکست با برقراری آتش بس در تمام طول خطوط جنگ موافقت کرد.

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top