|
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ٢٢ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 13, 2020
کد خبر: 955280
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۹ - ۰۵:۲۱
جزئیاتی از ضربه اطلاعاتی ایران به جاسوسان آمریکایی
شبکه جدید شناسایی شده از سازمان سیا که براساس جدیدترین و پیچیده‌ترین روش‌های اطلاعاتی طراحی شده بود، در نظر داشت در بسیاری از بخش‌های زیرساختی کشور اخلال ایجاد کند و به موازات تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی، شرایطی شبیه ونزوئلا را در ایرن پیاده کنند که با اشراف و اقتدار اطلاعاتی متلاشی شد.
وزارت اطلاعات جزئیاتی از ضربه اطلاعاتی ایران به جاسوسان آمریکایی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست روز یکشنبه ششم مرداد ماه سال ۹۸ فراکسیون با حضور معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، گفت: در ابتدای این جلسه نمایندگان از زحمات شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) و همه نیرو‌های امنیتی که شبانه روز برای امنیت کشور تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در این نشست برضرورت توجه و دقت بیشتر بر حوزه نفوذ و جاسوسی که دشمنان و معاندین به آن دل بسته اند تاکید داشتند، تصریح کرد: همچنین مباحثی در خصوص آخرین اقدامات سرویس‌های جاسوسی و اقدامات متقابل وزارت اطلاعات، ضرورت هماهنگی بیشتر بین همه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی داخلی، آخرین اقدامات دشمنان و معاندین در حوزه نفوذ نرم و عملیات‌های آن‌ها در حوزه سایبری و اقدامات و برنامه‌ها در حوزه کار‌های فرهنگی و نرم افزای مطرح شد.

طبق گزارش خانه ملت، در ادامه این جلسه معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات، گفت: در شرایط فعلی بیشترین حجم اقدامات و عملیات‌های ضدامنیتی و در یک جبهه متحد اطلاعاتی علیه کشور ما برنامه ریزی می‌شود. دستگاه‌های اطلاعاتی معاندین در منطقه و خارج از منطقه هماهنگ با هم در مقابله با نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی، جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی و تکنولوژیک و با محوریت موشکی ایران و خلاصه تضعیف جمهوری اسلامی اقدام می‌کنند. ما امروز به طور بی سابقه‌ای از اقدامات سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان روبرو هستیم.

وی افزود: اقدامات خرابکارانه، اقدامات تخریبی در بخش سخت افزاری و نرم افزاری و نفوذ نرم از جمله محور‌های فعالیت‌های دستگاه‌های امنیتی معاندین است، تلاش دشمن به ویژه آمریکایی‌ها برای نفوذ و اخلال در حوزه موشکی و هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بوده، ولی دستگاه‌های امنیتی کشور کاملا مسلط و با شناخت کامل و اشراف کامل بر عملیات‌ها و فعالیت‌های این سرویس‌های اطلاعاتی از جمله سازمان سیا و موساد این برنامه و اقدامات را خنثی و عوامل مربوط به آن را منهدم و مهار می‌کند.

معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات، ادامه داد: شبکه جدید شناسایی شده از سازمان سیا که براساس جدیدترین و پیچیده‌ترین روش‌های اطلاعاتی طراحی شده بود، در نظر داشت در بسیاری از بخش‌های زیرساختی کشور اخلال ایجاد کند و به موازات تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی، شرایطی شبیه ونزوئلا را در ایرن پیاده کنند که الحمدالله با اشراف و اقتدار اطلاعاتی متلاشی شد.

وی گفت: ضربه به این شبکه به موازات مدیریت ضدجاسوسی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل و شناسایی ۲۱۹ نفر از جاسوسان و منابع اطلاعاتی آمریکا در دوره قبل در سطح جهان با مشارکت تعدادی از سرویس‌های ضدجاسوسی سایر کشورها، آمریکا را با یک افتضاح اطلاعاتی مواجه ساخته است.

معاون وزیر اطلاعات، ادامه داد: اشراف و تسلط دستگاه‌های امنیتی بر اقدامات سخت و نرم دشمن به قدری است که راه را بر هرگونه فعالیت، توطئه، اقدام، طراحی و برنامه ریزی سرویس‌های آن‌ها بسته شده است.

وی گفت: کلیه شبکه‌ها و عوامل آن‌ها را تحت نظر داریم، یکی از بخش‌هایی که دشمن روی آن خیلی کار کرد، بخش اقتصادی بود. سرویس‌های اطلاعاتی معاندین تلاش‌های گسترده‌ای با هدف نفوذ در شبکه‌های مالی، بانکی، پولی و اقتصادی به ویژه در پروژه‌های مهم عمرانی و اقتصادی را با هدف بحران سازی شروع کرده، اما به لطف خدا و زحمات برادران شما در حوزه ضدجاسوسی آن‌ها را شناسایی و منهدم کرده و عوامل آن را دستگیر نموده است.

معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات، ادامه داد: یکی دیگر از بخش‌های عمده فعالیت‌های نفوذ و جاسوسی دشمن، کار‌های مطالعاتی و اقدامات عملیاتی بر روی مسائل اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی، نفوذ در شبکه‌های صنفی و قشری کشور ما است. آمریکایی‌ها روی این بخش سرمایه گذاری زیادی کرده و پروژه‌های زیادی را تعریف کردند.

وی افزود: موسسات زیادی در این زمینه در آمریکا فعال هستند که پروژه‌های تعریف شده را در داخل کشور ما با تخصیص بودجه‌های کلان اجرا می‌کنند. تغییر دستگاه محاسباتی مسئولین، تغییر نگرش اقشار و مردم، حجاب و عفاف، حمایت از دوجنسیتی ها، ترویج همجنس بازان، حقوق حیوانات، ترویج نگهداری سگ در خانواده‌ها، ازهم پاشیدن کانون خانواده ها، آزادی دین و ترویج بهائیت، انجمن‌های هنری، تولید مستندات تاریخی و ترویج فرهنگ پهلوی از جمله پروژه‌هایی است که در این زمینه طراحی و بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند.

معاون وزیر اطلاعات، ادامه داد: انگلیسی‌ها نیز پروژه‌های مشابه را دارند و برخی کشور‌های اروپایی نیز در این زمینه همکاری دارند. دشمن آسیب‌های اجتماعی را شناسایی و بر روی آن‌ها برنامه ریزی کرده است و سعی دارد در فضای معضلات اقتصادی در کشور بسیاری از اهداف خود را پیاده نمایند.

وی گفت: بعد از حوادث سال ۹۶ دشمنان امیدواری بیشتری پیدا کرده و سرمایه گذاری بیشتری صورت گرفت. آمریکا از برجام خارج شد، تحریم‌ها شدت گرفت، فشار‌ها بر مردم ایران بیشتر شد، ولی با اشراف و مدیریت منسجم اطلاعاتی در کشور به هیچ یک از اهداف خود نرسید. قدرت جمهوری اسلامی ایران امروز آمریکایی ها، صهیونیست‌ها و دشمنان را به انفال کشانده و به همین جهت دشمن روی عناصر اقتدار جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری و این عناصر و ارکان اقتدار را مورد هجوم قرار داده است.

معاون وزیر اطلاعات، ادامه داد: جهت گیری مقاومت در مقابل فشار‌ها و تحریم‌ها و توطئه‌های آمریکا و هم پیمانان آن‌ها و ایجاد همبستگی و وحدت بیشتر بین ملت ایران عامل اصلی موفقیت ایران و به انفال کشیده شدن دشمنان و شکست آن‌ها بوده است. شناخت از اهداف و اقدامات سرویس‌های اطلاعاتی در این عرصه، اطلاع رسانی سریع به مسئولان و اتخاذ تدابیر مناسب در شرایط خاص و بحرانی، باعث به هدر رفتن و شکست توطئه‌های دشمنان و سربلندی و عزت جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی گفت: امسال سال انتخابات است، قطعا دشمنان و معاندین در این زمینه برنامه ریزی دارند و تلاش می‌کنند محور‌های مورد نظر خود را دنبال نمایند. کمپین‌های مختلف را تشکیل می‌دهند و فضای مجازی، حوزه اصلی فعالیت آن‌ها است. شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی خود را در این راستا فعال می‌کنند، بنابر این تلاش دارند تا مردم را در جهت اهداف خود سازماندهی و هدایت کنند.

معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در پایان، خاطرنشان کرد: از اکنون دارند برای حفظ شبکه مجازی و اینترنت در دوران انتخابات، فیلترشکن‌هایی را طراحی می‌کنند. ما قطعا در حوزه نفوذ و جاسوسی با همه توطئه‌ها و برنامه‌های آن‌ها برخورد می‌کنیم و موفق هم هستیم، ولی در حوزه‌های فرهنگی و نرم نیازمند هماهنگی، کار بیشتر، برنامه ریزی‌های دقیق، برنامه ریزی‌های چندجانبه هستیم، چون جنس این کار‌ها صرفاً امنیتی و اطلاعاتی نیست، و لازم است کلیه دستگاه‌های ذی ربط با شناخت و درک دقیقتر از موضوع، به صورت منسجم، هم افزا و هماهنگ عمل کند.

 

میزان

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top