|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 955318
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۹ - ۱۳:۱۷
امیدی به اقدام موثر اروپایی‌ها درباره برجام نیست
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: باتوجه به فضایی که در این مذاکرات دیدم چندان امیدوار نیستم اروپایی ها اقدام موثری پیرامون احقاق حقوق ایران در رابطه با برجام انجام دهند.
محمدجواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امیدی به اقدام موثر اروپایی‌ها درباره برجام نیست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز،  محمدجواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه به وین برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام، اظهار داشت: ما تا امروز علی رغم رعایت تمامی تعهدات و خویشتن داری هایمان و قول و وعده اروپایی ها در زمان برجام که به هیچ یک از آنها عمل نکردند و تعهدات 11 گانه شان که بعد از خروج ترامپ از برجام که به قول آقای ظریف به هیچ کدام از آنها عمل نکردند، حرکت کردیم.

 

وی افزود: از این رو باتوجه به فضایی که در این مذاکرات دیدم و صحبت هایی که با برخی مقامات اروپایی داشتم، چندان امیدوار نیستم که اروپایی ها اقدام موثری پیرامون احقاق حقوق ایران در رابطه با برجام انجام دهند.

 

جمالی با اشاره به روال کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی تا زمان تامین خواسته های کشورمان که از سوی عراقچی مطرح شده، یادآور شد: اینکه تا پیش از این به تمامی تعهداتمان عمل کرده بودیم، برای اروپایی ها این سوءبرداشت را ایجاد کرده بود که ایران در جایگاه ضعف قرار دارد، آنها، جمهوری اسلامی را در حالت معلق قرار داده بودند و در تلاش بودند با تحریم ما را از هرگونه اقدامی بازدارند، این در حالی است که ما همواره  به سمت جلو حرکت داشتیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: شاید در بدبینانه ترین حالت تقسیم کاری برای آمریکا و اروپا صورت گرفته برای اینکه ایران را از مواهب احتمالی برجام دور کنند.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلیدواژه ها:
برجام  |  اروپا  |  مجلس  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top