|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 955330
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۹ - ۱۶:۳۱
ترامپ متقاعد شده برخی معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید کند
منوچین ترامپ را متقاعد ساخته که بخشی از فعالیت اتمی ایران را که به امور غیرنظامی مربوط می شود و ممکن است از نظر درمان بیماران نیز ضروری باشد، از تحریم‌های اعلام شده حذف کند.
 ترامپ راضی شده برخی معافیت های هسته ای ایران را تمدید کند ترامپ متقاعد شده برخی معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، یک رسانه آمریکایی امروز خبر داده که رئیس جمهور آمریکا بنا به درخواست وزیر خزانه داری با تمدید  معافیت های هسته ای ایران موافقت کرده است.


واشنگتن پست ضمن اعلام این خبر نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در همان حال که هفته پیش تحریم های اتمی علیه ایران را گسترش بخشید و آن را به مواردی نیز که کاربرد غیرنظامی دارد توسعه داد، ولی  به تقاضای «استیون منوچین» وزیر خزانه داری خود موافقت کرده و معافیت شماری از این برنامه های اتمی همچنان برقرار خواهد بود و ایران می تواند به آن ها ادامه دهد.

 

روزنامه آمریکایی نوشت که استدلال های منوچین، ترامپ را متقاعد ساخت که بهتر است تحریم‌های فزاینده آمریکایی، بخشی از فعالیت اتمی ایران را که به امور غیرنظامی مربوط می شود و ممکن است از نظر درمان بیماران نیز ضروری باشد، از تحریم های اعلام شده حذف کند.

 

این در حالی است که علیرغم استدلال های وزیر خزانه داری، مایک پمپئو وزیر خارجه و همچنین جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر این عقیده بودند که باید همه فعالیت های هسته ای غیرنظامی ایران نیز مشمول تحریم ها گردد و معافیت هایی که تا کنون جریان داشته لغو شود.


ولی حسب ادعای واشنگتن پست، ترامپ در نهایت امر استدلال های وزیر خزانه داری خود را پذیرفت و شماری از معافیت ها را همچنان باقی گذاشت.

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top