|
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ١٥ شوّال ١٤٤١ Sunday, June 7, 2020
کد خبر: 956012
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۵:۲۱
حاشیه‌های جالب از مراسم روز خبرنگار در مجلس
لاریجانی ابتدا از نرسیدن لایحه نظام رسانه‌ای از سوی دولت به مجلس گفت و تاکید کرد دستور داده است تا کمیسیون فرهنگی در مدت زمان باقی مانده مجلس دهم، منتظر دولت نماند و طرحی در این زمینه آماده کند.
روز خبرنگار حاشیه‌های جالب از مراسم روز خبرنگار در مجلس
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مراسم آئین بزرگداشت روز خبرنگار ۱۵ مرداد ماه در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و با حضور علی لاریجانی برگزار شد.

این نشست راس ساعت ده و بیست دقیقه آغاز شد، نشستی که پر بار بود و بسیاری از خبرنگاران رسانه‌های مکتوب و تصویری در آن حضور داشتند.

پذیرایی خبرنگاران
خبرنگاران پیش از حضور در محل کمیسیون تلفیق پذیرایی شدند. البته در این بین به خوش و بش هم پرداختند تا همه چیز آرام آرام محیای برگزاری این جلسه شده و نهایتا رئیس مجلس در این جلسه حاضر شود.

رئیس مجلس به اتفاق جمعی از نمایندگان همچون محمدجواد جمالی‌نوبندگانی، اسدالله عباسی، محمدعلی وکیلی و امیر خجسته در جلسه حاضر حضور یافتند. ابتدا قرآن تلاوت شد و پس از آن پاک آئین مدیرکل جدید روابط عمومی مجلس به ایراد سخنرانی پرداخت و به نقش رسانه و اهمیت به آن تاکید کرد و نهایتا این روز را به خبرنگاران تبریک گفت.

خانم عبدالمحمدی از خبرنگاران پارلمانی که از چندی پیش در بستری بیماری بود در جلسه امروز حضور یافت و باعث تعجب و خوشحالی همکاران خبرنگار شد. لاریجانی هم در این جلسه گفت خوشحالم که خانم عبدالمحمدی را در این جلسه می‌بینیم و از خداوند شفای عاجل برای ایشان تقاضا می‌کنیم. همچنین یاد مرحوم مردوخی را در این نشست گرامی می‌داریم. مردوخی از خبرنگاران پیشکسوت بود که اخیرا دار فانی را وداع گفته است.

از گوشی هوشمند تا میز و صندلی 
در ادامه خبرنگاران به بیان دغدغه‌های خود پرداختند و از هر دری وارد شدند تا مسائل‌شان را به گوش رئیس مجلس برسانند. در ابتدا خبرنگاری از نبود برخی امکانات ابتدایی اعم از نبود میز و صندلی راحتی برای استراحت خبرنگاران گفت و خبرنگار دیگری هم از در اختیار نداشتن و به کار نگرفتن گوشی‌های پیشرفته گلایه کرد و برخی هم از عدم امنیت شغلی خبرنگاری گفتند تا اینکه لاریجانی پس از اتمام دغدغه‌های خبرنگاران به ایراد سخنرانی پرداخت. 

لاریجانی ابتدا از نرسیدن لایحه نظام رسانه‌ای از سوی دولت به مجلس گفت و تاکید کرد دستور داده است تا کمیسیون فرهنگی در مدت زمان باقی مانده مجلس دهم، منتظر دولت نماند و طرحی در این زمینه آماده کند. 

در اثنای سخنرانی علی لاریجانی، الیاس حضرتی نماینده تهران و مدیرمسئول روزنامه اعتماد به جلسه ورود بو با صدای بلند سلام کرد و خنده کنان به سمت صندلی خبرنگاران رفت وگفت من با صفت خبرنگاری آمدم. لاریجانی خطاب به او گفت شما جای آقای مردوخی را گرفتید. لاریجانی با توجه به بی نظمی حضور حضرتی در این مراسم، گفت: این وضع ماست که باید منتظر آقایان معطل بمانیم.

در ادامه خانم زهرا عبدالمحمدی خطاب به جمع گفت به همه دوستانم و رئیس مجلس شورای اسلامی سلام عرض می‌کنم. از همه دوستان و همکارانی که در طی این مدت به بنده سر زدند تشکر می‌کنم. همگی این موارد باعث قوت قلب من شد. امیدوارم خداوند به همه شما سلامتی بدهد. بنده از همه دوستان التماس دعا دارم.

در ادامه این مراسم برخی از خبرنگاران هدایای خود را از دست علی لاریجانی دریافت کردند و نهایتا خبرنگاران پس از ترک سالن جلسه با رئیس مجلس شورای اسلامی عکس یادگاری گرفتند.

 

میزان

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top