|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 958274
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۱
کشمیر همچنان غیرعادی است
با گذشت ۱۶ روز از سیاست های سرکوبگرانه دولت محلی هند در کشمیر، همچنان محدودیت های ارتباطی در این منطقه مسلمان نشین پابرجاست.
کشمیر کشمیر همچنان غیرعادی است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از خبرگزاری چینی شینهوآ، هزاران سرباز شبه نظامی به منظور اعمال محدودیت ها و جلوگیری از اعتراض و تظاهرات، در سطح شهر سرینگر کشمیر مستقر شده اند.

نیروهای نظامی مسلح به سلاح های اتومات سد راه هایی را در جاده ها ایجاد کرده اند تا از حرکت آزادانه مردم جلوگیری کنند.

بر اساس این گزارش ،‌ افراد محلی در شهر سیرنگر و سایر شهرها برای بدست آوردن ملزومات زندگی با مشکلات جدی روبه رو هستند. فروشگاه ها و مراکز تجاری همچنان بسته و حمل و نقل عمومی در جاده ها تعطیل است.

ساکنان محلی این منطقه می گویند که محاصره ارتباطی آنها را تحت تأثیر جدی قرار داده و آنها را به دوران عصر حجر سوق داده است.

شکیل احمد یکی از شهروندان سیرنگار به شینهوا گفت: این بدترین نوع محاصره ای بوده که در ۳۰ سال گذشته در این منطقه مشاهده کرده ام. سرویس تلفنی ثابت قطع شده و اتصال تلفن همراه همچنان به حالت تعلیق در آمده است، اینترنت خراب است. مقام ها به معنای واقعی کلمه ما را به عقب رانده اند.

از پنجم اگوست (۱۴ مرداد) و پس از این که دولت هند خودمختاری جامو و کشمیر را لغو کرد، در کشمیر حکومت نظامی برقرار شده و ارتباط تلفنی از داخل این منطقه با دیگر نقاط جهان هم غیرممکن شده است.

دولت هند پس از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد کشمیر، روند کاهش محدودیت های ارتباطی شهروندان کشمیر را آغاز کرده اما همچنان برخی از مردم این منطقه از دسترسی به شبکه های ارتباطی محروم هستند.

حزب حاکم بهاریتا جاناتای هند با رهبری "نارندرا مودی" نخست وزیر این کشور از مدت ها پیش این منطقه را بخش جدایی ناپذیر هند محسوب و مالکیت پاکستان را بر آن رد می کند.

پس از تصمیم دولت هند تنش ها میان دهلی نو و اسلام آباد بر سر کشمیر تشدید شد و متعاقب آن پاکستان ضمن مخالفت با اقدام هند، روابط خود را با این کشور به حداقل رساند.

تنش های دیپلماتیک پس از اخراج سفیر و ۱۳ دیپلمات هند از پاکستان در پی تشدید اختلافات میان دو کشور، موجب شد تا اسلام آباد به طور رسمی مبادلات تجاری و فرهنگی با دهلی نو را متوقف کند.

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
شینهوآ  |  هند  |  مسلمان  |  کشمیر  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top