|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 958348
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۸
انفجار در انبار مهمات حشدالشعبی و ترس پنهان رژیم صهیونیستی
انبار مهمات پایگاه های متعلق به نیروهای مردمی حشد شعبی در شمال شهر بغداد برای چندمین بار مورد حمله قرار گرفت. وزارت دفاع عراق در بیانیه ای این خبر را تایید کرده است.
انفجار در انبار مهمات حشد الشعبی  انفجار در انبار مهمات حشدالشعبی و ترس پنهان رژیم صهیونیستی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، روز ۱۲ اوت یکی دیگر از انبارهای مهمات متعلق به حشد‌الشعبی، منفجر شد. رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق گفته انفجار ناشی از یک هدف‌گیری هوایی بوده است. وزارت دفاع غیرنظامی عراق در بیانیه ای گفت که انفجار سه شنبه در نزدیکی پایگاه هوایی بلاد اتفاق افتاد.

 

 

به گزارش رویترز برخی از مقامات عراق، بعد از انفجار از محل بازدید کرده و به تلویزیون عراق گفته اند که آتش سوزی ناشی از انفجار مهار شده است. به گفته آنها جراحات خدمه نظامی در این محل جزیی است.

شاهدان عینی به این خبرگزاری گفتند که این انفجارها باعث پرتاب راکت از انبار مهمات به مزارع اطراف و داخل پایگاه بلاد شد.  "فاضل ابورغیف" کارشناس امنیتی نزدیک به سرویس های اطلاعاتی عراق اعتقاد به تروریستی بودن حادثه انفجار انبار مهمات دارد. هنوز هیچ گروهی مسئولیتی این انفجار را بر عهده نگرفته است.

 

سه انفجار در کمتر از یک ماه. در مراکز نظامی عراق کزارش شده است که تازه ترین آن  انفجار اخیر در انبار مهمات "الصقر" در شمال بغداد  بوده است.

 

 

روزنامه اسرائیلی "جروزالیم پست" روز پنجشنبه ۲۴ مرداد (۱۵ اوت) با انتشار گزارشی اینگونه وانمود می کند که این رژیم در انفجار های اخیر دست داشته است. خبرنگار این روزنامه می‌پرسد که علت این انفجار چه بوده است؟ آیا آنچنان که برخی مطرح کرده‌اند، انفجار در این انبار مهمات به علت گرمای تابستان بوده است؟ یا آن چنان که در تصاویر ماهواره‌ای دیده شده است، علت انفجار حمله هوایی بوده است؟ این در حالی است که برخی از منابع حتی از حمله پهپادی به این انبار خبر داده‌اند.

 

 

پیشتر نخست وزیر اسرائیل در یک نشست خبری در اوکراین در مورد "حمله به مراکز حشد الشعبی در عراق گفت که "ایران در هیچ کجا مصون نیست." وی در عین حال افزود: "ما هرکجا که لازم باشد علیه آنها وارد عمل خواهیم شد، و وارد عمل هم شده‌ایم."

 

 

اشاره های ضمنی بنیامین نتانیاهو به دست داشت اسرائیل در حمله به مراکز نظامی حشد الشعبی، دلیلی جز ترس پنهانی این رژیم از پاسخ های قاطعانه جبهه مقاومت ندارد.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top