|
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ الاثنين ٣ صفر ١٤٤٢ Monday, September 21, 2020
کد خبر: 959002
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۶/۶ - ۲۰:۲۹
بنیامین نتانیاهو، اسرائیل را نابود خواهد کرد؟!
" به خاطر عملکرد و سیاست غلط مقامات اسرائیلی و جمود فکری که ویژگی بارز این مقامات محسوب می شود، احتمال بقای اسرائیل بسیار بعید شده است."
نتانیاهو بنیامین نتانیاهو، اسرائیل را نابود خواهد کرد؟!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، به نظر می آید بنیامین نتانیاهو قصد کرده به هر قیمتی شده، صندلی نخست وزیری رژیم صهیونیستی را ترک نکند.

 

نتانیاهو برای بقای خود در قدرت به بازی خطرناکی دست زده است. "بی بی" برای پیروزی در انتخابات، رعب و وحشت را بر سرزمین های اشغالی حاکم کرده است.

 

تا پیش از این، ارتش اسرائیل تنها خاک سوریه و لبنان را هدف قرار می‌داد اما وحشتی که نتانیاهو سعی در القا آن دارد، باعث شده عراق هم به اهداف جنگنده های اسرائیل اضافه شود؛ اشتباهی بزرگ که می تواند عواقب جبران ناپذیری برای اسرائیل به همراه داشته باشد.

 

نتانیاهو هم در دوران نخست وزیری و هم در مبارزات انتخاباتی‌اش، همواره اسرائیل را در معرض تهدیدات خارجی خوانده و خود را تنها فردی می داند که می تواند مانع این تهدیدات شود.

 

در حالی که نخست وزیر اسرائیل هنوز نتوانسته در میدان غزه به موفقیتی دست یابد، در اقدامی ماجراجویانه و خطرناک، میدان جنگ تبلیغاتی خود را گسترده کرده و عراق را هم وارد بازی نموده است.

 

در حالی که تا پیش از این، سوریه و لبنان مورد تهاجم جنگنده های اسرائیلی بوده اند، اخیرا ارتش رژیم صهیونیستی عراق را هم به اهداف خود اضافه کرده است.

 

در حقیقت نتانیاهو با این حملات سعی دارد خود را مرد جنگ و منجی اسرائیل نشان دهد اما سیاست های "بی بی" شاید او را به پیروزی در انتخابات برساند اما چه بسا، رژیم صهیونیستی را به نابودی بسیار نزدیک کند.

 

بسیاری از صهیونیست های ساکن سرزمین های اشغالی، با توجه به عدم عرق و وابستگی، با کمترین احساس خطر موج مهاجرت به اروپا و به خصوص آلمان را به راه می اندازند؛ احساس خطری که نتانیاهو با تبلیغات خود، سعی در القای آن دارد.

 

یهودیان با پذیرش یک سری وعده‌ها به فلسطین اشغالی مهاجرت کردند؛ از همین رو در هر رخدادی که برای آنها هزینه بردار باشد، رفتن را بر ماندن ترجیح می‌دهند.

 

یان لوستیک، استاد دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا بر این باور است که بسیاری از مهاجران اخیر به فلسطین اشغالی، فقط انگیزه‌های اقتصادی دارند و برخی از آنان‌ نسبت خانوادگی دوری با یهودیان دارند؛ مثلا فقط یک پدربزرگ یهودی داشته اند.

 

به یهودیان وعده سرزمینی با امنیت بالا، آسایش و آرامش اقتصادی داده شده است.

 

روزنامه صهیونیستی هاآرتص اخیرا از افزایش روند مهاجرت تحصیل کرده‌های این رژیم به خارج از فلسطین اشغالی خبر داده و اذعان کرده است که به ازای هر فرد آکادمیکی که به این رژیم وارد می‌شود، چهار صهیونیست تحصیلکرده از آن خارج می‌شوند.

 

هآرتص به نقل از دان بن داوید، اقتصاددان صهیونیست آورده است که روند فرار تحصیلکرده ها تشدید شده است و این به علت سیاست‌های کابینه نتانیاهو است که آنها را فراری داده است.

 

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز به میل شدید صهیونیست‌ها برای رفتن به کشور پرتغال اشاره کرده است.

 

رهبران صهیونیست در رسانه ها به خصوص رسانه های عبری مدام از مهاجرت یهودیان به فلسطین سخن می گویند، اما هیچ وقت به مهاجرت معکوس یهودیان از فلسطین اشاره نمی کنند، به این دلیل که پرداختن به مسأله مهاجرت معکوس یهودیان به خصوص با توجه به اوضاع بد معیشتی و امنیتی کنونی، خیلی از شهرک نشینان مردد را نیز به ترک اسرائیل وادار خواهد نمود.

 

نتایج نظر سنجی مرکز میدغام، مرکزی وابسته به اداره آموزش های نظامی ارتش اسرائیل، حکایت از آن دارد که بیش از 60 درصد یهودیان ساکن در فلسطین اشغالی به مهاجرت از این سرزمین تمایل دارند و اغلب داوطلبان مهاجرت، بیشتر از قشر جوان و 23 تا 39 ساله هستند. این جوانان براین باورند که به این سرزمین تعلق ندارند و با مشکلات هویتی و بحران هویت مواجه هستند.

 

بیش تر فرزندان مسئولان و مقامات سیاسی بلندپایه رژیم صهیونیستی از بیم جانشان هم اکنون در خارج از فلسطین اشغالی زندگی می کنند و حتی خود این مقامات فرزندان خود را به ترک فلسطین اشغالی تشویق می کنند. تعدادی از اعضای خانواده نخست وزیران قبلی از جمله بن گوریون، مناخیم بگین، اسحاق رابین، بنیامین بن الیعازر و متان فلنائی از جمله این افراد هستند.

 

به گزارش روزنامه فرانسوی لیبراسیون، بسیاری از مهاجران یهودی که به تازگی به سرزمین اشغالی فلسطین سفر کرده اند، به دنبال بازگشت به کشورهای خود هستند، چرا که به محض ورود به فلسطین اشغالی با مشکلات بسیار زیادی روبرو می شوند.

 

آرییه شافیت، تحلیلگر و نویسنده مقالات اجتماعی در نشریات اسرائیلی، در مقاله‎ای که در روزنامه هاآرتص چاپ شد، اذعان کرد: بی اعتمادی جامعه به بقای موجودیت اسرائیل، سبب افزایش موج مهاجرت معکوس از اسرائیل شده است. در حال حاضر مبارزه با صهیونیسم و بیزاری از اسرائیل در جهان، به بالاترین حد خود رسیده است. همچنین به خاطر عملکرد و سیاست غلط مقامات اسرائیلی و جمود فکری که ویژگی بارز این مقامات محسوب می شود، احتمال بقای اسرائیل بسیار بعید شده است.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top