|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 959011
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۶/۶ - ۲۲:۳۹
فعالیت مجلس نمایندگان انگلیس به‌حالت تعلیق درآمد؛
تعطیلی پارلمان و ضربه مهلک به دموکراسی/ تکاپوی BBC برای توجیه فرمان ملکه
رسانه دولتی ـ سلطنتی انگلیس وقتی مواردی مشابه این فرمان ملکه انگلیس در سایر کشورها اتفاق می‌افتد، از واژه‌هایی نظیر "کودتا"، "قدرت مطلقه"، "اختیارات فراقانونی" و... برای توصیف ماجرا استفاده می‌کند!
ملکه انگلیس تعطیلی پارلمان و ضربه مهلک به دموکراسی/ تکاپوی BBC برای توجیه فرمان ملکه
به این مطلب امتیاز دهید
45.5% 54.5% بازدید

به گزارش جام نیوز، ملکه انگلیس فرمان تعلیق پارلمان این کشور را صادر کرد و بدین ترتیب برنامه مطلوب نخست وزیر اجرا شد.

 

"بوریس جانسون" در آستانه برگزیت، خواستار تعطیلی مجلس نمایندگان بود تا دولتش با فراغ بال طرح خروج از اتحادیه اروپا را محقق کند.

 

این اقدام با اعتراض شدید کشورهای اروپایی همراه شده و بنا به گزارش گاردین، اتحادیه اروپا بیانیه‌ای صادر کرد و تعطیلی پارلمان انگلیس را عملی "شرورانه" خواند.

 

بی بی سی هم از عصر چهارشنبه دائم تلاش می‌کند ملکه را در این میان بیطرف جلوه دهد.

رسانه دولتی ـ سلطنتی انگلیس در همه اخبار و گزارش هایی که راجع به این ماجرا منتشر می‌کند، اصرار دارد که به مخاطب بقبولاند ملکه در این میان نقش ویژه‌ای نداشته و تنها پیشنهاد نخست‌وزیر را پذیرفته است.

در حالی که مطابق گزارشی که همین شبکه پیش از قطعی شدن تعطیلی پارلمان منتشر نموده بود، تصمیم نهایی با ملکه الیزابت بود و او می‌توانست چنین درخواستی را رد کند.

 

جالب اینجاست که بی بی سی وقتی مواردی مشابه این فرمان ملکه انگلیس در سایر کشورها اتفاق می‌افتد، از واژه‌هایی نظیر "کودتا"، "قدرت مطلقه"، "اختیارات فراقانونی" و... برای توصیف ماجرا استفاده می‌کند!

 

گفتنی است "جرمی کوربین" رهبر مخالفان دولت، تعلیق پارلمان انگلیس با درخواست نخست‌وزیر و موافقت ملکه را "غیرقابل‌قبول" خواند و این اقدام را "ضربه‌ای مهلک به دموکراسی" دانست.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top