خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١ Monday, October 21, 2019
کد خبر: 959354
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۷:۱۰
نعمتی؛
فرانسوی‌ها نقش پسر خوب را بازی می‌کنند
یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصلی‌ترین پیش‌شرط ما برای مذاکره این خواهد بود که آمریکایی‌ها به برجام بازگردند.
نعمتی فرانسوی‌ها نقش پسر خوب را بازی می‌کنند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بهروز نعمتی، درباره سخنان رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه سعی دارد ایران و آمریکا را بر سر میز مذاکره بنشاند، گفت: دقیقا نمی‌دانم در فضای مذاکرات چه اتفاقی افتاده است، ما هم از رسانه اخبار و اطلاعات را در این خصوص دریافت کردیم، اما معتقدم فضای برای مذاکره باید فراهم باشد و اصلی‌ترین پیش شرط ما برای مذاکره این خواهد بود که آمریکایی‌ها به برجام بازگردند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه درباره برجام تفاهم صورت گرفته بود، عنوان کرد: برجام حداقل ۱۲ سال مورد نقد و بررسی طیف‌های مختلف چه در درون نظام و چه بیرون بوده قرار گرفت، این سال‌ها زمان کمی نیست.

وی با تاکید بر این که آمریکایی‌ها باید قبول کنند به برجام بازگردند، بیان کرد: آقای ماکرون پیشنهاد دادند تا راه میان‌بری پیدا شود که این امر مستلزم آن است که ما سناریوهای مختلف را بررسی کنیم. اما آن چه امروز من فکر می‌کنم و جامعه ما هم به آن پایبند و مقید این است که آمریکا باید به تعهدات برجامی خود برگردد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره اینکه فرانسه گفته است تلاش خود را به کار می‌گیرد تا آمریکا و ایران پشت میز مذاکره بنشینند، اظهار داشت: فرانسوی‌ها در این ایام نقش پسر خوب را بازی می‌کنند اما در زمان برجام موضوعاتی پیش آمد که نقش پسر بد را ایفا کردند.

وی ادامه داد: معقتدم تقسیم کاری بین اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها صورت گرفته است تا هرکدام بتوانند کار خود را انجام دهند، اما آن چیزی که مسلم این است که یک تفاهم نامه‌ای فارغ از این که خوب است یا بد صورت پذیرفته که طرفین باید به آن عمل کنند.

نعمتی با اشاره به اقدامات ایران در قبال برجام گفت: کارها و اقداماتی که ما در برجام انجام می‌دهیم، در چارچوب همان برنامه‌ای است که تدوین شده و خارج از برجام اقداماتی را انجام نداده‌ایم.

وی تاکید کرد: دوگامی که ایران در کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشته شده است در چارچوب و گام بعدی هم در چارچوب آن است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه این ترس وجود دارد اگر ایران هم مانند آمریکا از برجام خارج شود جنگی درخواهد گرفت برای همین است که فرانسه می‌گوید در برجام می‌ماند، گفت: موضوع جنگ را بعید می‌دانم اتفاق بیفتد زیرا آمریکایی‌ها موضع ما را می‌دانند، اروپا هم جایگاه ایران در دستش است بنابراین جنگ مستقیمی با ما نخواهند داشت اما اینکه فشارها و کارشکنی‌ها را بیشتر کنند چیز تازه‌ای نیست نمونه‌اش را در اینستکس و سوئیفت دیده‌ایم.

 

ایلنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top