|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 959770
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۲۰:۰۰
بهترین بازی تیم ملی را به نمایش می‌گذاریم؛
بیرانوند: لازم باشد باز هم عذرخواهی‌می‌کنم
دروازه بان تیم ملی کشورمان گفت: من دستم را برای هواداران پرسپولیس بلند کردم و دستم را مشت کردم که با قدرت کارم را ادامه می‌دهیم و اگر فکر می‌کنند من بی‌احترامی کردم از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم و دستشان را هم می‌بوسم.
علیرضا بیرانوند بیرانوند: لازم باشد باز هم عذرخواهی‌می‌کنم
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، روز گذشته مهدی تاج درباره شکایت باشگاه تراکتور از حرکت بیرانوند مقابل تماشاگران تراکتور، گفت: «بیرانوند مصاحبه‌ای کرد و باشگاه پرسپولیس هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد منظوری نبوده و عذرخواهی کرده است. همین عذرخواهی بهتر از تنبیه کردن است. لیگ دو هفته برگزار شده و بیرانوند یک هفته محروم بوده است.»


این صحبت دیروز رئیس فدراسیون فوتبال به معنای عدم محرومیت گلر شماره یک پرسپولیس و تیم ملی بود. خبری که می‌توانست برای خود علیرضا بیرانوند آن‌هم در آستانه بازی با هنگ‌کنگ و البته صنعت نفت آبادان و شهرآورد خوش باشد! در همین ارتباط بد ندیدیم با خود بیرانوند تماس بگیریم و نظرات او را جویا شویم.


مصاحبه مهدی تاج را خواندی؟
چطور مگر؟


رئیس فدراسیون فوتبال در برنامه «سلام صبح به خیر» که از شبکه سوم سیما پخش می‌شود دیروز ضمن اشاره به عذرخواهی تو از هواداران تراکتور عنوان کرد این معذرت‌خواهی از تنبیه بهتر است. در واقع مهدی تاج با این جمله خاطرنشان کرد محرومیتی برای تو در کار نیست و می‌توانی جلوی صنعت نفت آبادان و استقلال تهران بازی کنی.
من بعد از آن بازی در اردوی تیم ملی هم گفتم که منظوری نداشتم. هواداران تراکتور به تی‌تی‌های پرشور معروف هستند و فصل گذشته نیم‌فصل دوم هم با این تیم بازی کردیم و آن‌ها من را تشویق کردند و من هم از آن‌ها تعریف کردم. برخی به دنبال رودررو شدن من با هواداران تراکتور بودند. من دستم را برای هواداران پرسپولیس بلند کردم و دستم را مشت کردم که با قدرت کارم را ادامه می‌دهیم و اگر فکر می‌کنند من بی‌احترامی کردم از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم و دستشان را هم می‌بوسم.


جالب است. گلر شماره یک تیم ملی چند بار عذرخواهی می‌کند.
لازم باشد باز هم عذرخواهی می‌کنم. عذرخواهی آدم را کوچک نمی‌کند. من در زندگی شخصی هم همین طور هستم. اگر احساس کنم دل کسی را شکسته‌ام بلافاصله عذرخواهی می‌کنم و شهامت این کار را دارم.


زنوزی مالک تراکتور هم تو را بهترین گلر ایران خواند، اما خواستار محرومیت تو شد. نظری نداری؟
ایشان هم انسانی قابل احترام است. من منظوری از آن کار نداشتم و قبلاً هم حرف‌هایم را زده‌ام. در حال حاضر هم تمام فکر و ذکرم به تمرین و بازی‌های تیم ملی است.


به خوب نکته‌ای اشاره کردی. تیم ملی کشورمان سه‌شنبه اولین بازی خود در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را برابر هنگ‌کنگ برگزار می‌کند. فکر می‌کنی این بازی با چه نتیجه‌ای تمام شود؟
ببینید باید به هنگ‌کنگ احترام بگذاریم. باید به همه تیم‌ها احترام گذاشت و هیچ تیمی را دست‌کم نگرفت. ما می‌خواهیم بهترین بازی خود را سه‌شنبه برابر هنگ‌کنگ انجام داده و این رقابت‌ها را در آسیا با قدرت شروع کنیم.


خودت هم دوره گذشته در کلین‌شیت کردن رکورددار بودی. می‌خواهی این بار هم با کلین‌شیت آغاز کنی؟
کلین‌شیت کردن فقط به دروازه‌بان یا حتی خط دفاع برنمی‌گردد. در فوتبال امروز کل تیم از نوک حمله تا دروازه‌بان در امور دفاعی شرکت می‌کنند تا دروازه تیم کمتر تهدید شود. امیدوارم تیم کشورم برابر هنگ‌کنگ موفق شود و این از همه چیز مهم‌تر است.


از لحاظ روحی و روانی در چه وضعیتی هستی؟
بنویسید عالی!


راستی کاندیدای جایزه رؤیایی آسیا شدی. در این رابطه نمی‌خواهی حرفی بزنی؟
چه زمانی مراسم اهدای این جوایز برگزار می‌شود؟


۸ آبان برگزار خواهد شد. اگر انتخاب شوی جایزه ۱۱۰ میلیون تومانی برنده خواهی شد. با پولش چه کار می‌کنی؟
شما اول اجازه بده برنده شوم بعد برای جایزه اش تصمیم می‌گیرم (بعد از این شوخی خداحافظی می‌کند!)بخواهیم یا نخواهیم، خوشمان بیاید یا نه، فرقی نمی‌کند «امروز علیرضا بیرانوند شهرتی فراگیر در فوتبال ایران و آسیا پیدا کرده است.» او در حال حاضر یک دروازه‌بان یا فوتبالیست معمولی نیست. خود علیرضا بیرانوند، اما احتمالاً به قدری درگیر تمرین و مسابقه است که نمی‌تواند برای این جایگاه نقشه بکشد یا کار‌های خاصی انجام دهد. جایگاهی که البته با نقشه و حساب و کتاب هم حاصل نشده بلکه به خاطر نمایش‌های خوب ملی، مهار پنالتی رونالدو و البته صداقت ذاتی و عشایری علیرضا به دست آمده است. ما هم نمی‌توانیم و نباید برای خدشه وارد کردن به جایگاهش نقشه بکشیم یا مثل بقیه سرمایه‌های ملی خرابش کنیم. باید به او کمک کنیم که این همه اعتبار و موفقیت به خوبی در جامعه تجلی پیدا کند. حیف علیرضا بیرانوند نیست که با این همه شهرت و محبوبیت درگیر محروم شدن یا نشدن خودش باشد؟!
بخشی از این اتفاق دست خود اوست و بخش بیشتر دست ما اهالی فوتبال که بیشتر مراقب علیرضا بیرانوند باشیم.

 

خبرورزشی

451

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top