خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١ Sunday, October 20, 2019
کد خبر: 961041
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۸:۰۷
ارتباط احتمالی کشور جدید «پادشاهی کوه زرد» با معامله قرن
خانم ناصيف افزود که دولت جدید، بهشت عدالت و مأمنی برای مهاجران و آوارگان و مظلومان سراسر جهان خواهد بود.
ارتباط احتمالی کشور جدید «پادشاهی کوه زرد» با معامله قرن ارتباط احتمالی کشور جدید «پادشاهی کوه زرد» با معامله قرن
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، انتشار خبر تولد کشوری جدید به نام «پادشاهی کوه زرد» (مملكة الجبل الأصفر) در سرزمینی میان مصر و سودان، همه را شگفت‌زده کرده است. نخست وزیر کشور جدید، "پادشاهی کوه زرد" را مملکت صلح خواند که بر پایه‌های حقوق بشر ساخته شده تا انسان‌ها با عزت و زیر سایۀ حقوق مشروع و مدنی زندگی کنند.

یورونیوز در این باره گزارش داد که این پادشاهی در سرزمینی ایجاد شده که تاکنون هیچ کشوری ادعای حاکمیت بر آن را نداشته است؛ موجودیت این کشور روز پنج‌شنبه ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) توسط نخست‌وزیر این کشور که زنی لبنانی‌-آمریکایی به نام دکتر «نادره ناصيف» بود، اعلام شد.

 

 

او در یک پیام ویدئویی ۶ دقیقه‌ای گفت که از سوی پادشاهی این کشور سخن می‌گوید و اعلام کرد که اعلامیۀ رسمی آغاز این پادشاهی در کنفرانسی در شهر ادسای اوکراین تهیه شده است. او نام شرکت کنندگان در این کنفرانس همچنین هویت پادشاه این کشور نوظهور را اعلام نکرد.

خانم ناصيف افزود که دولت جدید، بهشت عدالت و مأمنی برای مهاجران و آوارگان و مظلومان سراسر جهان خواهد بود.

او که به زبان عربی سخن می‌گفت این پادشاهی را مملکت صلح خواند که بر پایه‌های حقوق بشر ساخته شده تا انسان‌ها با عزت و زیر سایۀ حقوق مشروع و مدنی زندگی کنند.

درحالی که جهت‌گیری کلی سیاست‌های این پادشاهی نامشخص است، خانم ناصیف در سخنانش از حمایت از محیط زیست، توسعۀ پایدار و ثبات پادشاهی به عنوان اصول کلی حکومت‌داری آن سخن گفت. او همچنین در پیامی توییتری به زبان انگلیسی از تغییرات آب و هوایی به عنوان «مسالۀ اصلی زمان» یاد کرد که «نیاز به تلاش بی‌سابقۀ همۀ بخش‌های جامعه دارد.»

 

 

 

در همین باره معتز مطر مجری سرشناس مصری و تحلیلگر مسائل خاورمیانه ضمن مقایسه وسعت سرزمینی این کشور جدید با کشورهای منطقه اعلام کرد جالب است که بدانید این سرزمین 6 برابر وسعت نوار غزه مساحت دارد و نخست وزیر آن از آوارگان و مهاجران دعوت کرده است تا به این کشور بیایند و در این کشور سکونت گزیده و در آرامش زندگی کنند.

مطر در ادامه گفت: جدای از ارتباطی که این زن با طرح 2030 توسعه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد سعودیدارد، تشکیل این کشور آن هم در این برهه زمانی و بدون اعلام نام پادشاه و حاکم آن مشکوک است و ممکن است این موضوع با معامله قرن و موضوع فلسطین ارتباط داشته باشد و در ضمن همان طرحی باشد که آمریکا با حمایت عربستان تلاش می کند آن را اجرا کند.

وی افزود: هیچ بعید نیست که بعدها مشخص شودیک شاهزاده سعودی با اوامر شاهزاده محمد بن سلمان پادشاه این سرزمین شود و با تامین مالی عربستان کشوری احداث گردد و آوارگان فلسطنی به آنجا آورده شوند و در همان سرزمین سکونت داده شوند تا دیگر موضوع بازگشت آوارگان فلسطینی به سزمین خودشان نیز مسکوت بماند و حل و فصل شود.

 

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top