|
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢ Friday, September 25, 2020
کد خبر: 961443
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۷/۱ - ۱۴:۲۰
رکورد تاریخی رشد شاخص بورس ایران در یک روز
شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه اول مهر ماه سه رکورد تاریخی به ثبت رساند که اولین آن میزان رشد شاخص بود که توانست 9 هزار و 471 واحد رشد کند که طی 50سال اخیر بی سابقه بوده است
بورس رکورد  تاریخی  رشد  شاخص  بورس  ایران  در یک  روز
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه اول مهر ماه سه رکورد تاریخی به ثبت رساند که اولین آن میزان رشد شاخص بود که توانست 9 هزار و 471 واحد رشد کند که طی 50سال اخیر بی سابقه بوده است و دوم فتح قله311 هزار و 434 واحد بود و سوم ارزش معاملات امروز بورس که از مرز 23.6 هزار میلیارد ریال عبور کرد و نشان دهنده ورود نقدینگی به بازار سرمایه است.
 

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 3.01 درصد رشد کرد؛ شاخص کل هم وزن نیز 2.47 درصد مثبت بود. شاخص فرابورس نیز با رشد 104 واحدی به قله 4 هزار و 121 واحد دست یافت.معاملات امروز بورس در حالی آغاز شد که اکثر نمادهای بورسی مثبت و یا در صف خرید معامله شدند.

 

همچنین نمادهای شاخص ساز توانستند شاخص کل بورس را به 311 هزار واحد برسانند همچنین با خبر اصلاح قوانین بازار پایه معاملات اکثر نمادها در ابتدا به تعادل رسید ولی متاسفانه مجددا اکثر نمادها منفی و یا صف فروش شدند. به نظر می رسد کاهش حدود چهل هزار میلیارد تومانی بازار پایه به دلیل اصلاح قوانین معامله گران بازار پایه را ترسانده است و جز با حمایت سازمان بورس و تزریق نقدینگی به این بازار قابل جبران نباشد.

 

آخرین خبر

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top