خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١ Friday, October 18, 2019
کد خبر: 962245
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۶:۱۸
ارتباط قتل محافظ ویژه ملک سلمان با جنگ یمن
اکنون نگرانی واقعی برای جان شاهزاده‌هایی است که احتمالا می‌توانند جانشین محمد بن سلمان، ولیعهد شوند.
بن سلمان  ارتباط قتل محافظ ویژه ملک سلمان با جنگ یمن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، کشته شدن سرتیپ عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی پادشاه عربستان سعودی با جنگ یمن ارتباط دارد. بر اساس گزارش های دقیقی که روزنامه القدس العربی به دست آورده اکنون نگرانی واقعی برای جان شاهزاده‌هایی است که احتمالا می‌توانند جانشین محمد بن سلمان، ولیعهد شوند.

در این زمینه اخبار دقیقی از یک منبع موثق و بسیار مطلع به دست آمد که نشان می‌دهد ملک سلمان فقط یک ساعت در روز می‌تواند خبر‌های کشور را دنبال کند زیرا بیماری وی را از پای در آورده و تقریبا دو ساعت در روز به هوش است و بقیه ساعات شبانه روز را به سبب تناول دارو‌های آرامش بخش خواب است.

زمانی که ملک سلمان به اطرافیان و نیز پسرش یا همان ولیعهد بی اعتماد شد سرتیپ الفغم را موظف ساخت خبر‌های واقعی درباره اوضاع کشور را به اطلاع وی برساند. این در حالی است که ولیعهد نیز بر اطرافیان به شدت اعمال فشار می‌کند خبر‌هایی را که خود برمی‌گزیند به اطلاع پادشاه برسانند.

این منابع آگاه تاکید می‌کنند سرتیپ الفغم خبر‌های واقعی درباره جنگ یمن، حملات به آرامکو و نارضایتی گروهی از افسران نظامی از رفتار‌های ولیعهد را به ملک سلمان می‌رساند. به همین علت ولیعهد به حذف محافظ ویژه و وفادار به پدرش اقدام کرد.

همین منبع می‌گوید «شماری از افسران به سبب تردید درباره وفاداری به ولیعهد پاکسازی شدند. آن‌ها درباره شیوه عملکرد ولیعهد در زمینه جنگ یمن و تلفات انسانی سنگینی که عربستان در میان سربازان متحمل شد و خبر آن اعلام نشد ملاحظاتی برخلاف نظر ولیعهد داشتند. آن‌ها با برخی از شاهزادگان ارتباط برقرار کردند که کشور را از درون خانواده آل سعود و نه از طریق کودتا نجات دهند که تاکنون چنین طرحی مبهم مانده است».

همین منبع افزود: «از جمله این افسران کسانی هستند که ملک سلمان را در مناسبت‌های رسمی همراهی می‌کردند، اما دیگر در مناسبت‌ها دیده نشدند».

این منبع بر حساسیت اوضاع خانواده سلطنتی تاکید می‌کند؛ زیرا شاهزاده‌ها دیگر ابهت ولیعهد را نمی‌پذیرند و می‌دانند وی بار دیگر حادثه هتل «ریتز کارلتون» یعنی بازداشت شاهزاده‌ها را تکرار نخواهد کرد، اما برای کنار زدن آن‌ها اقدام می‌کند و رقبا را زیر نظر دارد. بن سلمان بیشتر شاهزاده‌ها به ویژه محمد بن نایف را از ریاض به شمال عربستان تبعید کرد؛ در حالیکه احمد بن عبدالعزیز را به شدت زیر نظر قرار دارد زیرا وی می‌تواند خانواده پادشاهی را ضد بن سلمان با خود همراه کند

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top