خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١ Wednesday, October 23, 2019
کد خبر: 962461
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۱
در گفت‌وگوی جام نیوز با دکتر حسن هانی‌زاده مطرح شد؛
نگاه رهبری به امتداد عمق راهبردی، نگاهی انسانی و اسلامی است/ راهپیمایی اربعین؛ جزئی از نفوذ راهبردی ایران
این کارشناس مسائل جهان عرب اظهار داشت: اتفاقاتی که اخیرا در عراق رخ داد نتیجه نقشه شومی است که از طرف برخی کشورهای منطقه ، آمریکا و غرب صورت گرفت تا بتواند مانع این راهپیمایی بزرگ انسانی شوند به همین دلیل هرچه این راهپیمایی بزرگتر و باشکوه تر برگزار شود در تقویت محور مقاومت کمک بیشتری خواهد کرد.
هانی زاده نگاه رهبری به امتداد عمق راهبردی، نگاهی انسانی و اسلامی است/ راهپیمایی اربعین؛ جزئی از نفوذ راهبردی ایران
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هفته گذشته با فرماندهان سپاه پاسداران، «امتدادِ عمق راهبردی» کشور را لازم‌تر از «واجب‌ترین واجبات کشور» دانستند و توصیه کردند نباید نگاه وسیع و فرامرزی به جغرافیای مقاومت را از دست داد.

 

دکتر حسن هانی زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت و گو با جام نیوز در تحلیل سخنان رهبر معظم انقلاب و اقدامات لازم برای عینیت بخشی به گزاره «امتداد عمق راهبردی»، اظهار داشتند: منظورآیت الله خامنه ای در مورد امتداد عمق راهبردی جمهوری اسلامی یک نگاه نظامی نیست بلکه یک نگاه کاملا انسانی و اسلامی است و تجربه نشان داده که نفوذ نظامی در دراز مدت نه تنها نتیجه نخواهد داد بلکه مشکلاتی را هم به وجود خواهد آورد.

 

وی ادامه داد: مسائل انسانی و وحدت اسلامی میتواند یک جبهه وسیعی را علیه استکبار ایجاد کند لذا هر چه ایران نفوذ عمیق تری در جهان اسلام و جهان عرب داشته باشد قطعا می تواند امنیت پایداری برای کشور و منطقه به ارمغان آورد.

 

هانی زاده افزود: لذا عمق و نفوذ راهبردی ایران یک نفوذ کاملا انسانی و بخشی از استراتژی جمهوری اسلامی است که در حوزه همکاری منطقه ای تعریف می شود به همین دلیل اقدام اخیر رئیس جمهوری در ارائه طرح صلح هرمز به کشورهای عربی، برآیند نقطه نظرات رهبری است و ایشان همواره دنبال این هستند که یک فضای کاملا دلپذیری بین ایران و کشورهای منطقه ایجاد کنند.

 

این کارشناس مسائل جهان عرب در خصوص تاثیرات راهپیمایی اربعین حسینی بر افزایش قدرت محور مقاومت و عمق راهبردی جمهوری اسلامی در منطقه اظهار داشت: قطعا این راهپیمایی جزئی از نفوذ راهبردی ایران در منطقه است. حضور بیش از 20 میلیون انسان از هشتاد کشور مختلف جهان پیام های بسیار مهمی به همراه دارد و آن این است که جهان اسلام و حوزه تشیع همواره دنبال صلح، صمیمیت و ایجاد وفاق بین همه مذاهب اسلامی است در نتیجه به نظر می رسد اربعین حسینی به دلیل تاثیرات راهبردی که بر نقشه سیاسی جهان دارد همواره با واکنش و عکس العمل های دشمنان مواجه می شود و به همین دلیل، سعی می کنند که به نوعی مانع برگزاری این مراسم باشکوه شوند.

 

هانی زاده افزود: اتفاقاتی که اخیرا در عراق رخ داد نتیجه نقشه شومی است که از طرف برخی کشورهای منطقه ، آمریکا و غرب صورت گرفت تا بتواند مانع این راهپیمایی بزرگ انسانی شوند به همین دلیل هرچه این راهپیمایی بزرگتر و باشکوه تر برگزار شود در تقویت محور مقاومت کمک بیشتری خواهد کرد.

 

ایشان در خصوص نقش رسانه های فارسی زبان خارج از کشور در انتشار اخبار جهت دار برای اختلاف افکنی میان ملت ایران و عراق اظهار داشتند: رسانه های خارجی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا برخی از جنبه های منفی را بزرگنمایی کرده و این حرکت پرشور را تحت تاثیر قرار دهند. در سال جاری هم این رسانه ها تلاش خواهند کرد که یک چهره غیرواقعی از این حرکت باشکوه مخابره کنند و به همین دلیل باید یک استراتژی رسانه ای در کنار استراتژی امنیتی تعریف شود.

 

وی گفت: بایستی پوشش خبری این رویداد عظیم از طرف رسانه های وابسته به محور مقاومت تقویت شود یعنی برنامه ریزی بسیار دقیقی علاوه بر مسائل امنیتی -که همواره مورد دغدغه مسئولان جمهوری اسلامی است- مسئله پوشش رسانه ای این راهپیمایی باشکوه و نشان دادن زوایای انسانی این حرکت پرشور باید گسترده تر از گذشته دنبال شود .

 

هانی زاده در خصوص اظهارات برخی از کارشناسان شبکه های ماهواره ای مبنی بر کمرنگ تر شدن حضور زائران در اربعین حسینی به دلیل مشکلات فعلی عراق اظهار داشت: علیرغم اتفاقات روزهای گذشته، در حال حاضر حوادث عراق فروکش کرده است و مسائل رفاهی و اختلافات حزبی هیچگاه نمی تواند این مراسم را تحت تاثیر قرار دهد چرا که اعتقادات مذهبی و علاقه مردم عراق به امام حسین(ع) فراتر از این مسائل اختلاف انگیز است و لذا راهپیمایی اربعین حسینی در سال جاری باشکوه تر از گذشته برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top