|
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 12, 2020
کد خبر: 962842
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۵
خاطره ای زیبا از ادب عارف اهل سنت در زیارت امام رضا(علیه السلام)
" حضرت مولانا ابوبکر تایبادی که در تایباد یک عالم و عارف بزرگی بوده، چندین مرتبه با پای پیاده به پابوس زیارت حضرت امام رضا در مشهد رفته است..."
مقبره ابوبکر تایبادی  خاطره ای زیبا از ادب عارف اهل سنت در زیارت امام رضا(علیه السلام)
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مولوی امان الله برزگر، امام جمعه اهل سنت سمیع آباد تربت جام در پاسخ به افرادی که زیارت قبور و یا سفر برای زیارت قبور را شرعا حرام می دانند، گفت:

 

پیامبر خدا فرموده است زیارت قبور، کفاره گناهان است. پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) همیشه به جنت البقیع می رفت. چندین بار در سال به زیارت شهدای کوه احد می رفتند.

 

در جنت البقیع افراد متفاوتی دفن بودند که پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله  به زیارت می رفت و برای مغفرت اهل بقیع، دعای عفو و بخشش می کرد. همه آنها که شهید نبودند، افراد معمولی هم بودند ولی پیامبر(صلی الله علیه و آله) می رفت و دعا می کرد.

 

الآن حجّاج بیت الله الحرام از کل جهان، مگر سالی یکبار به زیارت پیغمبر خدا(صلی الله علیه و آله) و زیارت ائمه بقیع نمی روند؟ زیارت حضرت حسین و حضرت رضا رضی الله عنهما هیچ منع شرعی ندارد.

 

اولا که ایشان اولاد پیغمبر(صلی الله علیه و آله) هستند و شهید شدند و نوه پیامبر هستند و در پیشگاه خداوند قرب و منزلت دارند. رفتن به زیارت ایشان واقعا ارزش و ثواب دارد. متوسل شدن به اینها، به حرمت اینها از خداوند مغفرت و آمرزش خواستن و طلب شفای مریض ها،  از نظر شرعی هیچ مشکلی ندارد.

 

در همین منطقه خود ما، حضرت مولانا ابوبکر تایبادی که در تایباد یک عالم و عارف بزرگی بوده، چندین مرتبه با پای پیاده به پابوس زیارت حضرت امام رضا در مشهد رفته است. یعنی حضرت شیخ الجام، که یک شخص عارف بزرگواری بوده که همه اهل سنت او را قبول دارند، از همین جا می رفتند به مرقد مطهر حضرت امام رضا که به تپه ی سلام معروف است که در آنجا مدتی می نشستند تا اذن ورود می گرفتند.

 

پس یعنی اهل عرفان یک چیزهایی می دانند که افراد عادی نمی دانند و در آنجا تا اذن ورود به ایشان نمی دادند، ایشان نمی رفتند زیارت مرقد مطهر. یک شب دو شب در آنجا صبر می کردند وقتی اذن ورود می دادند، بعدا از آنجا می رفتند به طوس و مشهد. پس قطعا رفتن به  زیارت با پای پیاده هیچ مشکلی ندارد.

 

صوت

 

 

106

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top