خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٣ شعبان ١٤٤١ Tuesday, April 7, 2020
کد خبر: 963038
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۲۰:۱۳
عالم اهل سنت:
علمای اهل سنت طرفدار نظام بوده و هستند
"من اصلا تایید نمی کنم که در بین علمای اهل سنت حتی آنهایی که با برخی مسائل دولت مخالف هستند، مخالف نظام می باشند...."
اهل سنت ایران علمای اهل سنت طرفدار نظام بوده و هستند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، مدتی است رسانه های وهابی، برای تحریک اهل سنت علیه نظام، در برنامه های خود مدعی می شوند که همه علمای اهل سنت مخالف حکومت هستند و خواهان تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران نیستند.

 

مولوی عبدالستار حسین زهی، از ائمه جمعه اهل سنت در سیستان و بلوچستان، در پاسخ به این ادعا گفت: «من اصلا تایید نمی کنم که در بین علمای اهل سنت حتی آنهایی که با برخی مسائل دولت مخالف هستند، مخالف نظام می باشند. من اصلا اعتقاد ندارم که عالمی از علمای اهل سنت از داخل کشور افکار براندازی داشته باشد.»


این عالم اهل سنت افزود: «ثانیا آنهایی هم که اعتراض می کنند ناظر بر برخی برخوردهای سلیقه ای از سوی برخی مسئولان است و ناظر بر براندازی نظام نیست. علمای اهل سنت همه طرفدار نظام و همه طرفدار انقلاب بوده و هستند ولو اینکه گاهی اوقات انتقاد و یا پیشنهاد هم  داشته باشند. در همه دنیا معمول است که افراد دارای جایگاه و تریبون برای پیشبرد اهداف خودشون پیشنهاد و انتقادی از دولت داشته باشند. ما باید حق خود را از راه گفتگو بخواهیم نه از راه جنجال و براندازی و نه از راه جنگ وجدال. هرکس دست به تفنگ ببرد و متوسل به جنجال و شورش شود ولو  با شعار حق خواهی، دروغ می گوید و به دنبال منافع شخصی و حزبی خودش است.»

 

صوت

 

مدیر حوزه علمیه شهرستان خاش، درباره رسانه هایی که چنین دروغ هایی را مطرح می کنند، گفت: «شبکه های مذهبی چه از شیعه و چه از اهل سنت و چه در دیگر فرق اسلامی، این ها سوالاتی دارند و یکسری دیدگاهی دارند و البته منافعی را در بیرون از ایران و در خارج دنبال می کنند چه رسانه های شیعه و چه سنی. آنها برای بقای خود در خارج و برای گرفتن پول از آنجا و برای امرار معاش در آنجا ناچار هستند که یکسری حرف ها و سخنان بی اساس و فیلم ها و برنامه هایی را طبق میل آن کشورها بگذارند و مسلما دلسوز ما نیستند؛ به فکر بقای خود و درآمد خود هستند. آنها نمی خواهند ما در امنیت باشیم و از اعتراضات اندک مردم منتقد بهره برداری کردند و استقبال کردند. آنها خوشحال بودند و دودش به چشم ما بود. هیچ گاه امنیت نسبی خود را با خوشحالی آنان عوض نمی‌کنیم.»

 

مولوی عبدالستار حسین زهی افزود: «ما می‌گوییم الحمدلله نیازی به آن شبکه ها نداریم. مدارس و مساجد و مراکز علمی و تفریحی و دانشگاه های ما همه در حال فعالیت هستند و مشکلی ندارند. من خودم مجتمع دینی و علمی دارم در ۸ شعبه و در حال فعالیت است و دانش پژوهان آن هفتصد هشتصد نفر می شوند؛ طلبه و دانشجو و دانش آموز؛ مشکلی نداریم. تحت پوشش ما هستند و همه آنها رسمی هستند از طرف نظام و کسی کاری به کار من ندارد و من راه متعادل را پیش گرفتم. هیچ گاه نخواستم ملت را برنجانم و نه نظام را برنجانم. سعی کنیم همیشه هم خدا و هم نظام و دولتمردان و مردم از ما راضی باشند. هیچ کس هم جلوگیر ما نیست. ما نباید وابسته به شبکه های خارجی باشیم و این شبکه ها هر چه که باشند، دلسوز ما نیستند.»

 

صوت

 

106

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top