خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٢ ربيع الأوّل ١٤٤١ Wednesday, November 20, 2019
کد خبر: 963538
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۸/۴ - ۲۰:۲۲
از هر یازده آلمانی یک نفر قربانی آزار جنسی در محیط کار/ مردها هم در امان نیستند
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که در سه سال اخیر در آلمان تقریباً از هر هشت زن و از هر ۲۰ مرد یک نفر با سخنان، حرکات یا لمس مورد آزار یا مزاحمت جنسی در محیط کار قرار گرفته است.
تجاوز جنسی از هر یازده آلمانی یک نفر قربانی آزار جنسی در محیط کار/ مردها هم در امان نیستند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، تقریبا از هر ۱۱ آلمانی یک نفر در سه سال اخیر در محیط کار خود از مزاحمت جنسی آزار دیده است. این را نتایج یک پژوهش که از سوی "اداره فدرال ضد تبعیض" انجام و حال منتشر شده نشان می‌دهد.

 

۱۳ درصد زنان و پنج درصد مردانی که به سوالاتی در این زمینه پاسخ داده‌اند، گفته‌اند که با سخنان یا شوخی‌ها، حرکات نامناسب یا لمس شدن و دیگر انواع رفتارها برای آنها مزاحمت جنسی در محیط کار ایجاد شده است.

 

این پژوهش نشان می‌دهد که آزار جنسی در محیط کار به شکل لفظی از همه بیشتر رایج است. از هر سه نفر، دو نفر از این نوع مزاحمت سخن گفته‌اند. ۴۴ درصد از نوع نگاه‌ها و حرکات شکایت کرده‌اند و تقریبا ۳۳ درصد نیز از مزاحمت جنسی به شکل لمس سخن گفته‌اند.

 

به نوشته دویچه وله، پژوهش نشان می‌دهد که در اغلب موارد این گونه مزاحمت‌ها نه یک بار که به دفعات تکرار شده‌اند و میزان مزاحمت جنسی در برخی مشاغل نیز بیشتر است. این رفتار عمدتا از سوی مردان صورت می‌گیرد. هم‌چنین رابطه کاری کسانی که مزاحمت جنسی دیده‌اند با افرادی که آنها را آزار داده‌اند، در این پژوهش بررسی شده است.

 

بیش از نیمی از کسانی که مورد سوال قرار گرفته‌اند، گفته‌اند که از سوی افرادی خارج از ارتباط کاری یعنی از سوی مشتری، بیمار یا مراجعه کنندگان مورد مزاحمت جنسی قرار گرفته‌اند. به دنبال این گروه همکاران و روسا قرار دارند.

 

فرانسیسکا گیفای، وزیر امور زنان در آلمان می‌گوید این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که مزاحمت جنسی در محیط کار یک مشکل گسترده و رایج است.

 

بنابر گزارش آژانس ضد تبعیض فدرال آلمان، در این تحقیق با هزار و ۵۳۱ فرد شاغل مصاحبه شده است

 

به نوشته یورونیوز، افرادی که مورد آزار واقع شده‌اند گفته‌اند مرتکبان اغلب از شبکه‌های اجتماعی یا تلفن‌های هوشمند برای ارسال تصاویر جنسی و پیام‌های رکیک استفاده می‌کرده‌اند.

 

106

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
پربیننده جام
آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
داغ شده های جام نیوز
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top