خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٣ ربيع الثاني ١٤٤١ Wednesday, December 11, 2019
کد خبر: 963899
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۱:۵۵
در ۶ ماه ابتدای سال
فروش ۳۰ میلیارد تومان سفته و برات در پایتخت
براساس آمار بانک مرکزی فروش سفته و برات در شهر تهران در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۵.۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
سفته فروش  ۳۰  میلیارد  تومان  سفته  و  برات  در پایتخت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  بر اساس آمار بانک مرکزی بیش از ۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان سفته و برات در شهریورماه ۱۳۹۸ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل ۷ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش داشته است.

 

همچنین در شش ماه اول سال ۱۳۹۸ بیش از ۳۰ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۵.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در شهریور ۱۳۹۸ معادل ۴۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۹ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد؛ در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۴۸ و ۴۹.۲ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به ترتیب ۵۰.۱ درصد و ۳۲.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۳.۳ درصد و ۷.۲ درصد کاهش داشته است.

 

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در شهریور ۱۳۹۸ به عدد ۱۰۲.۴ رسید، عدد این شاخص در شهریور ۱۳۹۷ معادل ۷۳.۶ بوده است؛ در شش ماه اول سال ۱۳۹۸ معادل ۳ هزار و ۴۰۰ برگ سفته و برات بـه مبلغی معادل ۷۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.
 

در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۱.۲ و ۶۴.۷ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳.۲ درصد و ۴۱.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در شش ماه اول سال ۱۳۹۸ به عدد ۹۳.۲ رسید، عدد این شاخص در شش ماه اول سال ۱۳۹۷ معادل ۱۲۴.۱ بوده است.

 

خبرگزاری  صداوسیما

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top