خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ ربيع الثاني ١٤٤١ Friday, December 13, 2019
کد خبر: 964893
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۵۷
ادعای وزارت کار ؛ از بیکاری ۲۰۰ هزار نفر جلوگیری کردیم
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: در شش ماهه اول سال جاری با پیگیری‌ها در حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها جلوگیری شد.
بیمه بیکاری ادعای  وزارت کار ؛  از  بیکاری  ۲۰۰  هزار  نفر  جلوگیری  کردیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  کریم یاوری،مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اعلام کرد: وزیر تعاون کار  رفاه اجتماعی بر حمایت موثر و جدی در جهت  تثبیت اشتغال نیروی کار در بنگاه‌های اقتصادی تاکید دارد و دستورات  موکدی به تمامی زیر مجموعه‌های این وزارتخانه صادر کرده است. مشکلات بنگاه های اقتصادی بدواً می بایستی توسط کارفرمایان ، مدیران و سهامداران و مالکان بنگاهها حل و فصل شود و در صورت ادامه مشکل  وزارتخانه ها و دستگاههای صادر کننده مجوز برای فعالیت بنگاه باید به صورت موثر در حل و فصل  مشکلات  اهتمام ورزند.

 

مدیرکل حمایت از پایدار مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، گفت: در شش ماهه اول سال جاری با پیگیری و تلاش مسئولان کشوری و استانی در حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و همراهی و همکاری موثر کارگران، کارفرمایان، کار آفرینان و مدیران بنگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذیربط و بانک‌ها و بیمه‌ها بیش از 200 هزار فرصت شغلی تثبیت و از خروج نیروی کار از بنگاه‌ها جلوگیری شد.

 

وی افزود: تا پایان شهریورماه جاری بیش از 1200 بنگاه مشکل دار شناسایی و رصد و پیگیری حل و فصل  مشکلات آنها در دستور کار کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها و ستاد تسهیل و رفع  موانع تولید قرار گرفته است.

 

یاوری اعلام کرد: بدیهی است در صورت نیاز، مشکلات بنگاه‌ها در کار گروه‌های تسهیل  و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و عضویت دستگاه‌های اجرایی مرتبط و بانک‌های عضو کارگروه در مرکز هر استان مورد بحث و بررسی و رسیدگی و حل و فصل  قرار می گیرد.

 

نماینده  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به وضعیت بنگاههای مشکلدار اعلام  کرد: یکی از وظایف اصلی این وزارتخانه صیانت از نیروی کار شاغل در بنگاه‌های اقتصادی است و برای صیانت از اشتغال و نیروی کار موجود در بنگاه‌ها حسب تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه  در این  مسیر در تمامی کارگروه‌های مرتبط حضوری فعال  و موثر دارد.

 

یاوری گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور نیز در حمایت از رونق تولید مستمراً جلسات رسیدگی و حل و فصل موانع تولید را در دستور کار دارد.   

 

تسنیم

2025

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top