خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٠ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 8, 2019
کد خبر: 964946
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۶
اوج‌گیری بحران بیماری‌های روانی در میان نظامیان رژیم صهیونیستی
ایندیپندنت عربی با اشاره به این موضوع نوشت: « فرماندهان نظامی اسرائیل نگرانی خود را نسبت به گسترش فزاینده این چالش ابراز کرده و هشدار می دهند که این روند، ارتش را با دشواری های زیادی رو به رو می کند.»
اسرائیل اوج‌گیری بحران بیماری‌های روانی در میان نظامیان رژیم صهیونیستی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، سربازان ارتش اسرائیل سال هاست به دلیل ترس از درگیری نظامی با محور مقاومت به بیماری های روانی مبتلا شده اند و روز به روز بر تعداد این سربازان بیمار افزوده می شود.

 

در سال 2015 پایگاه عبری زبان واللا در گزارشی نوشت: صدها نظامی ارتش اسراییل که در جنگ اخیر این رژیم علیه نوار غزه شرکت داشته اند، به دلیل  ترس از حملات خمپاره ای گروه های مقاومت و تعداد زیاد تونل های آنها به بیماری های روانی مبتلا شده اند.

 

اما روزنامه عبری زبان معاریو در روزهای گذشته با انتشار گزارشی از بحران بیماری های روانی در میان نظامیان صهیونیستی پرده برداشت.

 

به گزارش این روزنامه صهیونیستی، طبق آمار اعلام شده از سوی ارتش اسرائیل، تعداد جوانانی که در سال 2018، به دلیل بیماری های روانی معافیت نظامی دریافت کرده‌اند در مقایسه با سال ۲۰۱۷، بیشتر از 30 درصد افزایش داشته و به رقم 4500 نفر رسیده است.

 

در پیوند به همین موضوع، ارتش اسرائیل گزارشی را منتشر کرده که نشان می دهد تمام جوانانی که در سال 2018، در مراکز استخدام سربازی با مدارک پزشکی مراجعه کرده بودند، مبتلا به بیماری های روانی بوده و بیشتر آنان از بیماری روان گسیختگی (اسکیزوفرنی) رنج می بردند. 

 

همچنین ایندیپندنت عربی با اشاره به این موضوع نوشت: « فرماندهان نظامی اسرائیل نگرانی خود را نسبت به  گسترش فزاینده این چالش ابراز کرده و هشدار می دهند که این روند، ارتش را با دشواری های زیادی رو به رو می کند. به گفته مقامات امنیتی اسرائیل، افزایش احتمال وقوع جنگ در منطقه، عامل اصلی طفره روی از خدمت سربازی در اسرائیل است زیرا همه می دانند که جنگ های آینده، نهایت هولناک و تباه کننده خواهد بود.»

 

به گزارش ایندیپندنت عربی، این نخستین بار نیست که ارتش اسرائیل با چنین چالشی رو به رو می شود، پس از پایان جنگ دوم لبنان در سال 2006، میزان ابتلا به اختلالات روانی در میان سربازان ارتش اسرائیل افزایش یافت و در نتیجه، شمار زیادی از سربازان اسرائیلی پس از این که مدارک پزشکی لازم را به دست آوردند، از خدمت سربازی معاف شدند. یک سال پس از ختم جنگ دوم لبنان و در پی افزایش عملیات انتحاری فلسطینی ها، ارتش اسرائیل با پدیده خودکشی سربازان مواجه شد و 58 تن از سربازان اسرائیلی در مدت کوتاهی دست به خودکشی زدند.

 

فرماندهان ارتش اسرائیل که پیوسته به توانمندی دفاعی و قهرمانی های نیروهای مسلح کشور افتخار می کردند، پس از نشر گزارش های در مورد وضعیت روانی رقت انگیز سربازان اسرائیلی، به شدت دچار نا امیدی و سرخوردگی شدند. سپس ارتش اسرائیل برای رهایی از این بحران، اقدام به ساخت یک مرکز درمانی ویژه کرد تا سربازان آسیب دیده از جنگ به صورت محرمانه در این مرکز درمان شوند و اعتبار ارتش اسرائیل بیشتر از این، زیر سوال نرود. طبق برخی گزارش ها، ده ها تن از سربازانی که برای درمان به این مرکز انتقال داده شده بودند، دست به خودکشی زدند.

 

همچنین پدیده فرار از خدمت سربازی، دولت اسرائیل را به شدت نگران کرده است زیرا ممکن است با شنیدن خبر احتمال وقوع جنگ با لبنان و یا غزه، شمار بیشتری از سربازان اسرائیلی دچار اختلالات روانی شوند و میزان معافیت از خدمت سربازی بیشتر از پیش افزایش یابد.

 

 ارتش رژیم صهیونیستی در حالی از بعد نیروی انسانی با چنین وضعیت بحرانی مواجه شده که این روزها حتی از لحاظ تجهیزات نظامی هم با ضعف مفرطی مواجه بوده و به گفته افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، سامانه گنبد آهنین توانسته تنها 40 درصد از راکت های شلیک شده از نوار غزه را رهگیری کند!

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top