|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 965036
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۸:۵۹
واکنش‌ها به خودسوزی یک دانشجو؛دانشجویان معترض با یورش پلیس متفرق شدند
دانشجوی قربانی که حدود ۹۰ درصد دچار سوختگی شده، در شرایطی بحرانی به سر می‌برد و گزارش های نشان می دهد مسئولان بیمارستان دربارۀ وضعیت او گزارش منتشر نمی کنند.
اعتراض دانشجویان فرانسوی واکنش‌ها به خودسوزی یک دانشجو؛دانشجویان معترض با یورش پلیس متفرق شدند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز فارسی، در پی خودسوزی اعتراضی یک دانشجو در شهر لیون فرانسه که جمعه ۸ نوامبر روی داد، پردیس‌ دانشگاه محل تحصیل او به اشغال حدود ۶۰ دانشجوی معترض درآمد.

 

اشغال پردیس دانشگاه، در پی فراخوان چند اتحادیه دانشجویی برای اعتراض به شرایطی ایجاد شد که منجر به ایجاد حس عمیق ناامنی در دانشجویان نسبت به آینده می‌شود.

 

یک روز پیش از اشغال نیز مراسمی توسط دانشجویان و فعالان مدنی در سراسر فرانسه در ادای احترام به دانشجویی برگزار شد که اقدام به خودسوزی کرده بود.

 

بر اساس آخرین اخبار، این دانشجو که حدود ۹۰ درصد دچار سوختگی شده، در شرایطی بحرانی به سر می‌برد. نمایندگان سندیکاهای دانشجویی و فعالان مدنی می‌گویند که مسئولان بیمارستان از روز سه‌شنبه تا کنون هیچ خبری دربارۀ وضعیت او منتشر نکرده‌اند.

 

این دانشجو روز جمعه ۸ نوامبر در مقابل «مرکز منطقه‌ای آثار علمی ودانشگاهی» (Crous) شهر لیون فرانسه که به درخواست‌هایی چون بورس دانشجویی رسیدگی می کند، دست به خودسوزی زد.

 

وی به دلیل فقر و از دست دادن بورس و خوابگاه دانشجویی دست به خودسوزی زده بود.

 

شماری از استاتید دانشگاه لیون۲ نیز همراه با دانشجویان به سیاستهای دولت که بسیاری از دانشجویان را از لحاظ مالی در تنگنا قرار داده است، معترض بودند.

 

در حالی که دانشجویان اعتراض خود را آرام و مسالمت آمیز برگزار کرده اند، ناتالی دمپنیه، رئیس دانشگاه لیون۲ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دلیل تقاضا از نیروهای پلیس برای مداخله مقابله با تهدیدها و اقدامات خرابکارانه‌ای به نام مبارزه با «عدم اطمینان از آینده» خوانده است.

 

همچنین روز چهارشنبه دانشجویان دانشگاه لیون۲ از رفتن به کلاس امتناع کردند و عملا این دانشگاه را به تعطیلی کشاند. دانشجویان اعتراض گسترده‌ای برای روز ۵ دسامبر در اعتراض به شرایط دشوار زندگی اقتصادی دانشجویان سازماندهی کرده‌اند.

 

115

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top