خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ الاثنين ٢٩ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, February 24, 2020
کد خبر: 966668
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۹:۴۹
روایت رئیسی از پیامش به روحانی در مورد قیمت بنزین
رئیسی در مورد ماجرای افزایش قیمت بنزین گفت: به آقای روحانی اطلاع دادم که افزایش قیمت سوخت مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
رئیسی  روایت رئیسی از پیامش به روحانی در مورد قیمت بنزین
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه تهران درحال برگزاری است، ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه و گرامی داشت روز دانشجودر ارتباط با ماجرای پرحاشیه قیمت بنزین گفت، قانون تصریح کرده که دولت موظف است هر سال نسبت به مدیریت مصرف سوخت اقدام کند، گفت: دولت چند سال این کار را نکردو دلایلی برای خودشان دارد، به نظر ما اگر در این ۵ سال با شیب ملایم قیمت سوخت تغییر می‌کند این مشکلات ایجاد نمی‌شد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: پیشنهاد دولت این بود که درآمد حاصل به مردم داده شود که این موضوع در شورای هماهنگی مصوب شد و به رهبری تقدیم شد.

به صورت غیررسمی از اجرای افزایش قیمت بنزین مطلع شدم
او با بیان اینکه این موضوع بدون اقناع همگانی و زیرساخت‌های لازم مانند کارت سوخت که بود، اما متاسفانه آن را برداشتند آقایان، حتما لازم بود، گفت: من به صورت غیر رسمی از اجرا مطلع شدم. چند روز قبل از اجرا یادداشتی رسمی به رئیس جمهور دادم که این طرح عواقبی دارد چرا که اقدامات مقدماتی انجام نشده و اقناع مردمی صورت نگرفته است.

رئیس دستگاه قضا افزود: این قضیه اجرا شد، اعتراضات مردم برانگیخته شد، چون افزایش قیمت تبیین نشده بود. دشمنان هم بر موج اعتراضات به حق مردم سوار شدند و اغتشاشگران صدمات و خساراتی به بار آوردند.

او با بیان اینکه به سرعت وارد شدیم و در مورد کسانی که غفلت داشتند و جرم خاصی مرتکب نشده بودند، سریع آزاد شدند، تصریح کرد: در اصفهان هم گفتم رفراندوم پیشکش، مردم را در جریان اجرای طرح‌ها بگذارید.

مقام معظم رهبری فرمودند دولت باید بماند و اگر جایی مشکلی وجود داشت شورای هماهنگی به دولت کمک کند
رئیسی با اشاره به شورای هماهنگی اقتصادی گفت: سال ۹۶ و در زمان مشکلات ارز زمزمه‌های متعددی مطرح شد و مقام معظم رهبری فرمودند دولت باید بماند و اگر جایی مشکلی وجود داشت شورای هماهنگی به دولت کمک کند و این شورا اتمام حجتی است به تمام دولتمردان تا مسئولی نتواند بگوید اختیار نداشتم.

رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: برخی از مصوبات این شورا اعلام شده و برخی هم خیر؛ این شورا جای مجلس و شورای نگهبان را نمی‌گیرد.

او ادامه داد: من با دانشگاه بی ارتباط نیستم و مواضع دانشجویان برای من ارسال می‌شود و من با دقت آنهارا می‌خوانم و خودرا موطف میدانم که از دغدغه ها مطلع شوم.

بیش از ۴۰۰۰ خودرو آخرین سیستم وارد کردن بدون دادن مالیات و حق دولت را پرداخت کنند
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه پرونده‌ای را به ما دادن مبنی بر واردات غیرقانونی ۴۴۰ خودرو، بررسی کردیم دیدیم بیش از ۴۰۰۰ خودرو آخرین سیستم وارد کردن بدون دادن مالیات و حق دولت را پرداخت کنند، گفت: اراده جدی ماست که این موارد همراه با اطلاع رسانی رسیدگی شود.

 


هیچ پرونده‌ای در قوه قضاییه زیر میز نخواهد رفت، همه پرونده‌ها روی میز است
رئیس دستگاه قضا گفت: هیج پرونده‌ای در قوه قضاییه زیر میز نخواهد ماند و تمام پرونده‌ها روی میز است در جلسات سه قوه اعلام کردم که راهبرد خودرا به مردم می‌گویم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: هر پرونده‌ای که مردم به دنبال آن باشند و در دولت قبلی یا مجلس قبلی دغدغه مردم باشد رسیدگی خواهد شد و مردم در جریان آن قرار می‌گیرند.

او با بیان اینکه تمام پرونده‌هایی که دغدغه مردم شده را رسیدگی می‌کنیم، تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم که به مدیران ما انگ بزنند. البته در این قضیه خط ما تنها استناد و دلیل است و بدون دلیل و سند اتهامی زده نشود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه دفاع از آزادی‌های مشروع جزو برنامه‌های اصلی ماست، ادامه داد: آزادی را خدا داده و محدود کردن بی مورد آزادی درست نیست. البته آزادی به معنای ولنگاری درست نیست و مبنای ما آزادی بر اساس قانون است.

دلیل رفتن من به تبریز و ماشین سازی خصوصی سازی‌های آن بود
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: دلیل رفتن من به تبریز و ماشین سازی خصوصی سازی‌های آن بود در مقطعی آقایی به نام حاج قربان علی که نه سواد کار ماشین سازی داشت و نه تخصص و اهلیت قانونی با گرفتن۳۰۰ میلیون دلار به عنوان تسهیلات بانکی در بازار آزاد آنرا را فروخت و این شرکت را به عنوان خصوصی سازی خرید.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: او هیچ آورده‌ای نداشت و تمام آن مال مردم بود و کم کم این نگین درخشان دچار مشکل شد و دستگاه قضا حاج قربان علی را محکوم کرد و ماشین سازی را به فردی متخصص سپرد.

او ادامه داد: نشست بعدی من با کارکنان اراک بود و مسئولان به من گفتند آنچه کارگران گفتند حرف ما هم هست و نمونه این موارد در تمام استان‌ها وجود دارد و دستگاه قضا پیگیری هارا انجام داد و ما نسبت به این ها جا نخوردیم و نخواهیم خورد.

فرار مالیاتی دیگر نخواهیم داشت
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه پرونده خصوصی سازی در دستور کار است، گفت: اجازه نخواهیم داد یکدانه از این پرونده‌ها دیگر در کشور انجام شود و ما تمام موارد را پیگری خواهیم کرد.

او گفت: فرار مالیاتی دیگر نخواهیم داشت وقتی می‌گویم اصلاح ساختار‌ها آقایی که اخیرا دستگیر شده از افراد شاخص است و ۳ هزار میلیارد به بانک بدهکار است و مدت‌ها است پول را پرداخت نکرده و هنوز پرونده به دادگاه نرفته ۲هزار و پانصد میلیارد بدهی معوقه را پرداخت کرده است.

او با بیان اینکه چرا باید معوقه بانکی ایجاد شود، گفت: بانکدار باید مانند پول خود با دیگران برخورد کند افزایش نقدینگی کشور اگر به سمت تولید برود هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، اما اگر به سمت دلالی رود مشکلات مضاعف برای کشور ایجاد می‌کند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: اصلاح ساختار بانکی از آن دسته‌هایی است که باید حتما انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بیان کرد: فریاد شما دانشجویان و اقدام ما به عنوان دستگاه قضا کاخ مفسدان را ویران می‌کند و خانه مستضعفان را آباد خواهد کرد.

او خطاب به دانشجویان ادامه داد: معوقه بانکی و فرار مالیاتی نباید وجود داشته باشد ما می‌دانیم درآمد هرکسی چقدر است و دیگر زمانی نیست که کسی خبر نداشته باشد.

او ادامه داد: در یک پرونده اعلام شد که آقایان ۴۴۰ ماشین وارد کردند، اما بر اساس گزارشات مشخص شد بیش از ۴ هزار خودرو وارد شده و مالیات نپرداخته اند و با این دست پرونده‌ها با اطلاع رسانی دنبال خواهد شد.

اجازه نخواهیم داد به مدیران انگ بزنند
رئیسی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد به مدیران انگ بزنند، گفت: خط قرمز ما جناح، گروه و دولت نیست خط قرمز ما بی استناد سخن گفتن و بی استناد حکم دادن است.

او با بیان اینکه خط قرمز ما استناد است اینکه کسی بی دلیل حکم بدهد مورد قبول نیست، ادامه داد: مجلس قانون اموال مسئولان را نوشت اما ۴ سال اجرا نشد و بنده آیین نامه آنرا نوشتم و اکنون درحال اجرا است یکی از مهمترین اقدامات برای صیانت بخشی اعلام اموال مسئولان است.

او ادامه داد: دفاع از آزادی مشروع برنامه دیگر ما است؛ آزادی فکر، اندیشه، قلم را خدا داده است و محدود سازی اندیشه همانقدر ضرر دارد که آزادی بی اساس و بدون قانون ضرر می‌زند، آزادی باید در راستای مبارزه با فساد باشد و کرسی آزاد اندیشی باید فعال شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در راه آزاد اندیشی باید اصلاح گری، انتقاد و سوال انجام شود و مسئولان در تمام رده‌ها باید آنرا مغتنم بشمرند و آزادی مشروع باید برای همه به رسمیت شناخته شود.

یک فعال مدنی و استاد سختی گفته و خطایی کرده او با فردی که به دنبال براندازی است فرق دارد
او گفت: ما بین اعتراض کننده و اغتشاش گر ؛ بین جرم سیاسی و امینی فرق می‌گذاریم.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: یک فعال مدنی و استاد سختی گفته و خطایی کرده او با فردی که به دنبال براندازی است فرق دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: حتما جرم سیاسی غیر از جرم امنیتی است و من از ابتدایی که آمدم این موضوع اعلام کردم و نسبت به جریان کارگری و دانشجویی فرق می‌گذاریم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان چندسال پیش فرموند چرا برخی می‌خواهند دانشجو سیاسی نباشد؟ سیاسی بودن دانشجو یعنی متناسب با نیاز جامعه فریاد بزند شهدای عالی قدر دانشجو مهمترین سیاسیون دانشگاهی هستند.

دانشجوی سیاسی به معنای این نیست که بخواهد دانشجو را به غرب و لیبرال ببرد
او ادامه داد: شهدای دانشجو حاضر شدند خطر کنند؛ دانشجوی سیاسی به معنای این نیست که بخواهد دانشجو را به غرب و لیبرال ببرد عدالت چتری است بر روی همه آحاد مردم چه سنی، چه شیعه و عدالت چتری است روی سر همه مردم ایران.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: وقتی می‌گوید امنیت یعنی همه باید احساس آرامش کنند و این خواست قابل توجه است همچنین توجه به کرامت انسانی یا مردمی بودن موضوع مهمی است.

رئیس دستگاه قضا درباره مردمی بودن گفت: امام فرمود میزان رای ملت است و مقام معظم رهبری به رای مردم اعتقاد دارد و توجه به نگاه مردم بسیار مهم است.

او با بیان اینکه کرامت انسانی وکرامت قضایی یعنی به تمام مردم و سلسه مراتب پاسخگو بودن.

 

باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه ها:
رئیسی  |  نامه  |  روحانی  |  بنزین  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top